Aprilia Pegaso 650 Trail (2006)

Vlastník Havoc
Vloženo 29.7.2017
Aktualizováno 31.7.2017

Italská kráska, kterou jsem si pořídil abych trochu změnil styl života a poznal více svět a nové lidi.

Motorka koupena od reichMoto.cz - Trochu mě zamrzelo, že až po tom co jsem po čtyřech hodinách cesty dorazil k prodejci, tak jsem zjistil, že z jedné strany byla motorka padlá na bok a měla poškrábanou nádrž a menší oděrky na krytu motoru. Údajně spadla ze stojánku ale tomu snad ani sám prodejce nevěřil. Zadní blinkry taky nejsou originál ale zvukový projev a chovaní během jízdy se zdálo v pořádku. Jasně, podle někoho jsem měl koupit něco co má méně najeto. Ale já věřím více motorce, která má najeto uvěřitelný počet km, než mašina stará deset let která má 10 000km

BMW F 650 GS Dakar: Nebyl k sehnání
BMW F 650 GS: Vypadal jsem na ní jak vosa na bonbónu (měřím 195cm)

První dojmy - Nádherný vzhled. Skvělý zvuk. Prostě italská kráska. A se svou výškou, je pro dva metry vysoké poleno jako jsem já, naprosto ideální.

Motorku bych doporučil pro - Vysokým lidem jako já, kteří hledají stroj se kterým dojedou úplně všude ať už je na cestě potká cokoliv.

Doplňky na motorce - Samolepka 4SR

Hledal jsem stroj na každodenní dojíždění do práce ale i na delší cesty do zahraničí, který se nezalekne ani občasné jízdy v terénu a taky něco co by nahradilo čtyřkolku, na které mě to prostě přestalo bavit. Dlouho do předu jsem byl rozhodnutý pro F 650 GS, jenže jsem na něj strašně vysoký a vypadám na tom jak vosa na bonbónu. Takový Dakar by pro mě byl ideální ale nebyl nikde k sehnání v rozumném stavu. A když jsem se trochu prohrabával nějakými články o GS, tak jsem narazil na společnou historii s Aprilia Pegaso. A tak se to nějak seběhlo a jedno mi teď stojí doma :) Bohužel už tam není legendární motor Rotax ale Minarelli kterým je osazena i Yamaha XT 660. Když je potom potřeba něco opravit, tak je někdy lepší podívat se, zda tam nepasuje komponenta z Yamahy. Na aprílku je vše trochu dražší a déle se na to čeká (např spojkové lanko stojí kolem 990kč). Zatím jsme spolu první sezónu, kdy ještě vychytávám škody co napáchal předchozí majitel, tak nemůžu vynášet žádné soudy o spolehlivosti.
Pokud nepočítám pincka a babetu, tak je to moje první pořádná motorka. Srovnávat jízdní projev můžu jedině s Kawasaki ER 6N na které jsem se učil. Trail se krásně ovládá a ani při vyšších rychlostech nikde nic neklepe a nevibruje. Jen holky s ní můžou mít trochu problém protože je celkem vysoká a s 175 kg váhy se taky musí počítat. Na silnici a v zatáčkách při klopení se chová jistě a je hodně živá. V terénu se taky dostanete všude kde je potřeba, jen člověk musí počítat s tím, že tam kde to někdo na Dakaru prosviští rychlostí světla, tak na Trailu se musí trochu ubrat - ale projede.
Nikdo ale italům nemůže zapřít jejich talent na tvoření krásných věcí. Nemám sice motor do véčka ani pochromovaný cadillac na dvou kolech, přesto tam kde ji postavím, tak se lidé otáčí a občas vidím i palce nahoru, když se proženu okolo... tedy aspoň doufám, že to jsou palce a ne prostředníček.
Jasně, je to italka což někteří nemůžou překousnout. Ale já už deset let sedlám jen vozy Alfa Romeo, tak vím že můžou být jejich stroje trochu temperamentní a občas se postaví na hlavu ale vždy se mi to vrátilo i s úroky.

Co je opravdu malá věda , je doplňování oleje. Nebudu se k tomu rozepisovat protože o výměně oleje na Aprilia Strada/Trail tady toho na fóru bylo už napsáno víc než dost. Ale než se do toho pustíte, doporučuji mrknout na fórum jak se to dělá, nebo dopadnete jak já a budete se divit, že jednou je ho tam málo a další den zase moc.

Matess727x
Matess727x napsal 03.08.17 v 21:09 10b.

Tvůj komentář to mě vyloženě pobavilo. Ať motorka šlape.

CagivaRider
CagivaRider napsal 02.08.17 v 20:56 10b.

Zdravim taky spokojeneho majitele trailu :)

Vydrik
Vydrik napsal 01.08.17 v 21:39 10b.

At slouzi...