Harley Davidson XL 883N Iron custom (2010)

Vlastník faux4
Vloženo 27.7.2017
Aktualizováno 16.4.2021

Klasika H-D Sportster, jak jiz jsem nekde cetl, nove vyrobeny veteran.

Harley Davidson XL 1200X Forty-Eight: vyssi cena, o trochu jine jizdni vlastnosti (standartni posaz jiz s prepakovanim)

První dojmy - Po prvnim nastartovani motoru jsem vedel, ze to je ono. Mensi rozcarovani prislo pri prvnim projeti, kdy bylo namontovano prepakovani a motorka byla v zatackach dost spatne ovladatelna, doted jsem jezdil vetsinou jen nahace. Po namontovani puvodnich stupacek se ovsem jizdni projev vyrazne zmenil, k lepsimu. Ted po cca. 2tis. km muzu rict, ze je to fakt bomba. Tezko rict na kolik jsem ovlivnenej pocitem, ze sedim na H-D, ale samotna konstrukce a celkovy projev motocyklu je bomba. Tenhle motocykl se musi ridit, ale diky tomu je radost na nem jet.

Chtel jsem nejakou klasiku, neco s posazem jako na stare Zetce nebo Peraku, nove vyrobeneho, s charakterem, co slusne pojede, nic zavodniho, spis neco na kochaci jizdy, neco co si neustale zada Vasi pozornost a tim Vam dava ten pocit, kvuli kteremu jezdime na motorce.
---
27.08.2017 Udelal jsem si 'vikendovou' projizdku na Passo Dello Stelvio. Vyuzil jsem jednu z poslednich moznosti letosti sezony se nekam projet se slunickem nad hlavou. Sportster jako kochaci motorka nezklamal. To neznamena, ze se nedaj projet zatacky svizne.. rozhodne daji..
---
19.06.2019 Tak uz mame najeto asi 9tis.km. Loni a letos kochacka v Dolomitech. Na Ironovi jsem udelal par decentnich uprav - zrcatka dolu, znacka do boku. Z estetickych ale i praktickych duvodu. Ted lepe vidim dozadu.. a pri parkovani v garazi napric muzu oprit kolo o zed a nikoli spztku.. Ladeny vyfuky zatim nechavam v regalu.. je treba jezdit. Ale uplne me nebavi jezdit bezcilne kolem komina, ale spis vyrazit nekam dal.. Pristi rok bych chtel na Nordkapp.. nejsem si ale jistej vyberem motorky.. ale i na H-D by se to melo dat.. preci nepojedu na GS od BMW.. to by byla nuda :D

---
08.03.2020 Letos je v planu Andorra a Normadie zacatkem cervence. Nordkapp se tim odsouva..
02.10.2020 No, letos nakonec krom jezdeni kolem komina, pouze projizdka do Dukelskeho prusmyku. Ale najezdil jsem neco na Ducatce a SVcku.. Kvuli covid-19 padla Andorra i Normandie.. ikdyz se to dat mohlo, protoze jsme to nakonec projeli autem .. puvodne vsichni strasili.. ale situace byla v tu dobu relativne dobra. Clovek se halt ma presvedcit sam a nedat na ruzne vydesene zpravy. Pristi rok je zas kvuli situaci kolem covid-19 s otaznikem.. ale ten sever me laka. Min. Trondheim.. a treba i dal..

Snekofon
Snekofon napsal 16.04.21 v 15:40 10b.

Produkci HD jsem vždy sledoval jen okrajově, co jsem ale od počátku nechápal byla existence Sportsteru 883, a to kdo je cílová skupina zákazníků. Aniž bych měl příležitost se na něm kdy svézt, jsem si ho zařadil jako abnormální stroj kombinující snad všechny myslitelné neduhy - poměr výkonu / váhy, geometrie, jízdních vlastností ceny a kvality. Nechápal jsem že někdo v rámci výběru stroje nesáhne raději po japonském, nebo italském naháči, případně větším choperu.
Do sporsteru se asi musí dozrát, minimálně já to tak mám. Už pohled na fotky a poslech jadrného zvuku motoru na videu vyvolává chuť vyrazit, aspoň kousek na zmrzlinu ze stánku u cesty, a pak další kousek k blízké rozhledně. Odsud už zase jen kousek do klikatých serpentin, no a pak kolem rybníku pomalu zpět domů... a hle najetých 80km kolem komína s pocitem velké spokojenosti... Nedovedu si prakticky představit, že bych na 883 jezdil turistiku, ve dvou, atd. Na to bych asi chtěl mít doma něco jiného. Paradoxně mě ale tento stroj, který jsme dřív považoval za hroudu líného železa, láká na odpolední projížďku pro radost víc, než Monster 600, kterého máš taky, nebo mé SV650 (nakonec jsem sem zabloudil z komentu právě pod SVčkem, jinak by mě asi ani mrknout na 883 nenapadlo )
Aktuálně hledám kam se z SV posunu a cílím spíš na velký naháč. Už teď ale tuším, že to bude jen zastávka na mé cestě, která půjde dál a dovedu si představit, že se časem kruh uzavře a mnou dříve vysmívaný Sportster, ať malý nebo větší - bude mou volbou také. Ať ti to jezdí!

Remder
Remder napsal 19.06.19 v 15:50 10b.

Krásná záležitost.

Rookie81
Rookie81 napsal 05.09.17 v 20:44 10b.

zain1
zain1 napsal 07.08.17 v 22:04 10b.

paradní mašina! ať slouží!

Patrik80
Patrik80 napsal 06.08.17 v 19:30 10b.

, pěkný, ať slouží,10b