Jawa 350/640 (1996)

Vlastník Johny_R
Vloženo 25.7.2017
Aktualizováno 18.8.2019

Návrat k osvědčené klasice - Jawa 350. Srdce dvoutaktního motoru bije příliš silně, aby se na něj zapomnělo.

První dojmy - Padla, skvělé svezení.

Doplňky na motorce - Nosič na kufr, přední padák, kryty rukojetí.

Léta plynou a mě se povedlo se opět vrátit k mým počátkům - Jawě 350/640, kterou jsem před lety vlastnil, prodal, zase koupil, zase prodal a přesedlal na 650 Classic.
650 má výkon, jezdí skvěle, bez vibrací, je pohodlná... ale kdo je Jawař, tomu není třeba vysvětlovat, že k Jawě dvoutaktní motor prostě patří, s tím spojené radosti i starosti a srdce to táhne k téhle možná ne úplně dokonalé motorce, ale o to s větší osobností.
350/640 black style je moje srdcovka, takže jsem nemohl jinak. Motorka vypadala hezky, ale byla na ni spousta práce - špatné díly, opotřebené, bez údržby, se špatnou údržbou, takže práce dosti, jen motor šlapal hezky a tiše. Po velké údržbě je motorka připravena na provoz a mohl jsem vyjet. Namontoval jsem osvědčený lehčí převod 16z kolečko, zvykl si na vibrace, které rozpumpují celé tělo a musím říct - to se nezapomíná. Jízda je svižná, pružná, zvuk motoru úžasný a upřímně řečeno si ji užívám více než na 650. Maximálka a akcelerace sice "končí" na 100, ale do té rychlosti a v kombinaci s poloutomatem, jsou klikaté silničky vysočiny nezapomenutelným zážitkem. Motorka se lehce překlápí, je skvěle ovladatelná a přejezd polní cesty ve stupačkách zvládá také slušně.
Silnice 1 třídy, rychlost a výkon hraji prim u 650, ale na technických úsecích to 350 sluší více.
Jsem moc spokojen a jsem rád, že ji mám. Jawo díky.

Johny_R
Johny_R napsal 29.10.20 v 10:51

Ahoj,
jen pak hrozí nebezpečí že budeš jezdit jen na ní. :) Já teda nevím, fakt si nemám na co stěžovat, po úpravách na rámu se to chová parádně, motor sice řinčí, ale táhne až neuvěřitelně. Tak ať to jde rychle a úspěšně.

pp377
pp377 napsal 28.10.20 v 22:11 10b.

Taky ji mám připravenou na renovaci. Už se těším až bude v cajku.

AlešT.
AlešT. napsal 23.08.17 v 21:12 10b.

Jawě lze buď propadnout nebo ji zatratit. Největší kouzlo má ten jednoduchý nizkootáčkový dunící dvoutakt.

Lumen
Lumen napsal 01.08.17 v 07:36 10b.

moc pekna a naprosto ti rozumim

Milan1963
Milan1963 napsal 25.07.17 v 16:03 10b.

Ahoj,
650 je dobrý stroj - ale cítím to co Ty. Tak jsem se vrátil taky do mládí - k pionýru. 350/640 byla před 650 a vzpomínám rád. Dávám desítku.