Suzuki DL 1000 V-Strom (2017)

Vlastník crazy_doctor
Vloženo 20.7.2017
Aktualizováno 7.2.2022

Pro mě je to úplně jiná liga. Do teď jsem jezdil pouze na silničních strojích, takže enduro styl teprve začínám poznávat.

Motorka koupena od FIRMA:REPREmoto (Opava-Předměstí) - Velice vstřícní a výborná komunikace. Je vidět, že ví o čem je prodej buď nových nebo ojetých motocyklů. Zákazníkovi se snaží vyjít vstříc.

BMW R 1200 GS Adventure: Jako nová je velice vysoká pořizovací cena. Co se týká ojetin, tak i ty si drží cenu.
Honda CRF1000L Africa Twin: Tu bych chtěl, ale i ta cena v základu už byla vyšší než jsem chtěl za nový motocykl dávat. Když se přidají doplňky tak to přesahuje 400 tis jen to fikne. Ale jednou si ji třeba koupím.

První dojmy - Když jsem si vybíral co dál a jakým směrem se chci vydat, tak cestovní enduro byla jasná volba. Jenže, který. Trh jich nabízí docela dost, ale jaká je ta nej. Žádná. Každá mí svoje pro a proti. Ale Stromka jsem už chtěl od prosince 2016. Velice se mě líbila ve žluté barvě se "zlatým" výpletem. Prostě láska na první pohled. Jenže ta cena. Vždy jsem si říkal, že více než 250tis do moto nedám. Začalo jaro a já lítal po Stromkách jak divej. Jeden byl velice slibnej a byl v červené barvě, vše se zdálo, že jedu na jistotu cca 350 km, ale první jízda dala za své. Bylo vidět, že moto ležela. No a když vám pak prodávající nabízí slevu 40tis je to dost podezřelé. Takže z toho sešlo, ale jinak vypadala jako nová. Někdo ji koupil, tak snad bude dobře sloužit. Na druhý jsem jel cca 250 km a to do bazaru. Po telefonu vše ok, předváděčka a nikdy nebouraná, jako nová, mnoho doplňků. Po příjezdu na místo, chvíli vše ok, ale pak jsem si všiml, že je ulomený hlásič náklonu a celá levá strana byla jaksi opravená. No jak jsem šel do detailu tak to bylo vidět. Taky bouračka. Nechal jsem prodejce ať si mluví co chce, ale věděl jsem, že tento to taky nebude. A pak přišel zlom. Mám dávat 250 tis za něco o čem člověk nic neví, tak jsem šel do nové. Prostě nová je nová

Motorku bych doporučil pro - Pro vyšší postavy. Mám 186 cm a pro mě akorát.

Doplňky na motorce - Padací rám, TopCase Kappa 53L, vyhřívané hefty, držák na navigaci, kryty rukou, kryt motoru, boční kufry SW-Motech ěx45L, přídavná led světla, USB zásuvka, jiné plexy atd.

První jízda byla z Opavy, kde jsem moto koupil. Domů to bylo nějakých 210 km a to jsem jel obklikou, abych si první jízdu řádně užil.
Jenže jak jsem hltal první kilometry, tak jsem byl nemyle překvapen jak je větrný štítek na nic. Prostě turbulence jak sviňa. Zkoušel jsem, kde co. Pak jsem našel polohu, ve které to bylo snesitelné.
Jako nový stroj jsem mohl točit jen do max. 4500ot. Takže max. 120km/h, ale na naše okresky to stačí. Prvních tisic km jsem najel během týden. Uděla jsem první garančku a pak jsem se vydal na první větší vyjížďku.
Jel jsem s kamošem do Slovinska. Na moto jsem dokoupil TopCase Kappa 53L, padáky Givi a držák na navigaci taky od Givi.
Cesta byla děs a hrůza. Teplota kolem 35st a dole pod Vídni kolona cca 8km. Takže kličkování mezi auty a honem pryč.
Se Stromkem se mě kličkuje velice dobře, těžiště je položené nízko a manipulace velice snadná.

Brzdy:
ty jsou velice dobré, ale připadá mě, že ABS zasahuje docela brzo. Při prudším brždění, kdy se předek potopí a zadní kolo lehce odlehčí, tak zasahuje ABS. Už jsem si na to zvykl.

Podvozek:
Mám rád, když se motorka lehce pohupuje. S motorkou se musím lehce prát. Pokud vše něco dělá za mě, není to ten zážitek.
Předek je lehce mekčí, ale mě to vyhovuje. Zadní tlumič lze krásně štelovat a to bez použití nářadí.
Na silnici se chová velice dobře. V zatáčkách sedí jak má a i když vlítnu do zatáčky a tam nerovnost, Stromek to prolítně a je to.
Zkoušel jsem i lehčí šotolinu a tam je to horší. Je to o gumách a ty mám na nic. Klasika gumy na silnici, takže do terénu to není.
Jízda ve dvou je velice příjemná. Batůžek je spokojenej.

Motor:
Devět let jsem jezdil s V4 a tak co říct. Dvouvál je něco trochu jiného. Není potřeba tento motor točit do otáček. Ve 4500ot. má krásných 100Nm. Nejvyšší výkon jen někde kolem 8tis., ale tak vysoko jsem nebyl. Nebyl důvod.
Motor jde krásně po plynu. V nižších otáčkách necuká, ale není to ono. Prostě u véčka nemůžeš jít pod 3tis. Pak jde o trápení.
Spotřeba je po 3tis kilometrech krásných 4,7L. Když jedu okresky do 110km/h tak jedu kolem 4,5L, dálnice 4,9L.
Nevím jak se jim to podařilo, ale tento motor nežere

Co se týká úložného prostoru, tak to lehce kluci od Suzuki posrali. Narvali pod sedlo chytrou krabičku, aby to plnilo E4. Takže se tam vejde max. lekárničk a hotovo. Je tam i oroginál nářadí, ale nevím k čemu tam je. To co tam je, tak je k ničemu.
12V zásuvka, která je přímo na palubce je sice pěkná, ale né moc dobře postavená. Motorka přeci jenom vybruje a tak se stává, že např. držák na navigaci často vypadá. Budu řešit druhou zásuvkou, kterou si dám tam, kam já budu chtít. A hlavně bude stále pod napětím.
Co mě velice vadí je, že při zapnutém klíčku svítí světlo. Má to být vyřešeno tak, že po nastartování motoru se má teprve světlo automaticky zapnout.

Každopádně budu muset vyřešit turbulence, které pochází od plexi. Buď to vyřeší deflektor nebo vyšší plexi.

Více info napíšu na konci sezóny. To budu zase o něco moudřejší

Ale jinak jsem velice spokojenej

Akai
Akai napsal 23.11.20 v 15:28 10b.

Dobrý hodnocení a pěkná motorka.

runda
runda napsal 07.03.18 v 14:21 10b.

kemor
kemor napsal 09.09.17 v 23:58 10b.

Super motorka, mám ji také a turbolence jsem vyřešil deflektorem...
Přeji mnoho kilometrů...

ramirez43
ramirez43 napsal 16.08.17 v 13:26 10b.

super stroj, ať slouží...

spike-cz
spike-cz napsal 27.07.17 v 18:47 10b.

Gratuluju, strom je držák a bude dělat radost.
Jinak super popis, smekám.