Yamaha MT-01 (2006)

Vlastník DzilekCZ
Vloženo 17.7.2017
Aktualizováno 22.7.2017

Yamaha MT-01, můj splněný sen.

První dojmy - Při prvním pohledu na MT-01 zaujme svým obrovským a nádherným motorem. Při prvním poslechu zalahodí uchu krásný dunivý zvuk, který vydává velkoobjemový dvouválec do V. Při prvním svezení člověk pocítí po přidání plynu obrovký zátah, který je velmi návykový.

No naposled jsem u Bandita psal, že bych chtěl něco na okruhové ježdění. Podmínka byla že chci dvouválec o objemu 750 a víc. Koukal jsem hlavně na Shivery, SV1000S a Tuona, ale nějak jsem si nemohl vybrat. Když jsem tak procházel inzeráty narazil jsem na pěknou MT-01. Po MTčku jsem už hromadu let pokukoval a říkal si, že jí jednou musím mít. Proč by to nemohlo být už dnes? Tak tedy skončila u mě v garáži. Okruhové ježdění se tedy nekoná.

Při popisu dojmů budu vycházet hlavně z porovnání s mým předchozím strojem, kterým byl Bandit 600S.
Co se jízdy týče, tak se zatím seznamujeme. Najel jsem s ní zatím cca 300 km, z čehož 120 km po dálnici, když jsem jí převážel. Popíšu tedy mé první dojmy. Manipulace na místě není pro mě vůbec problém a myslím, že nebude pro nikoho (jen to možná chce trochu cviku). Poloha jezdce je pohodlná a velmi podobná, jako na Banditovi. Při rozjezdu její nadváha zmizí úplně. Není úplně stavěná na pomalé vracečky. Aspoň já se v nich zatím cítím poměrně nejistě, chce to potrénovat práci s plynem. Podvozek je stabilní a obstojně požírá drobné nerovnosti. Brzdy jsou slušné (úplně jinde než na Banditovi), je však nutné při brždění počítat s její vyšší hmotností. Nejdůležitější je ale motor. Je naprosto jedno jak rychle jedete a co tam máte za rychlost. Stačí přidat plyn a motorka jede. Okamžitě. Bez žádných prodlev. Vibrace jsou poměrně silné, ale nijak neobtěžují. Ochrana před větrem nulová - delší dálniční přesuny při rychlosti nad 130 KM/h jsou už docela utrpení.
Zatím se mi MTčko jeví jako velice krásný a charismatický stroj na celkem pohodové ježdění po okreskách.

EDIT 1:
Tak mám za sebou první větší vyjížďku. Najeto celkem 230 kilometrů za cca 3 hodiny. Co mě opravdu hodně překvapilo byla spotřeba 5l/100km. Je pravda, že většinu cesty jsem jel vyhlídkově 60/120kph. Na motorku si velmi rychle zvykám. Pomalé zatáčky, ve kterých jsem se ze začátku necítil moc dobře, jsou už celkem v pohodě. Zkoušel jsem i trochu ostřejší jízdu s vysedáváním. Moto se chová ukázkově, jen já jsem pořád při výjezdech až moc opatrný na plynu (ale raději opatrně, než to přehnat). Po dojezdu jsem nebyl nijak zvlášť rozlámanej, takže i pohodlí je dobré. Zatím jsem maximálně spokojený.

lekvii
lekvii napsal 24.03.18 v 22:04 10b.

Máťa123
Máťa123 napsal 24.07.17 v 16:02 10b.

jiffa
jiffa napsal 23.07.17 v 13:55 10b.

Konečně!

PanCanaLL
PanCanaLL napsal 21.07.17 v 14:54 10b.

BUCHAR! 10

Walthass
Walthass napsal 19.07.17 v 16:35 10b.

Tak to jo... ...to bych taky mohl ...takže 10!