Honda PCX 125 (2017)

Vlastník mentor
Vloženo 16.7.2017
Aktualizováno 12.8.2017

Je to "černá střela" na denní jízdu do práce a na nějaké to vejletění po okolí.

Motorka koupena od FIRMA:DENAR (Kosmonosy)

První dojmy - Na první pohled se mi líbila už před 3-mi lety. až letos jsem se ale dokopal a pořídil si ji. Sedla mi hned, strašně mě to baví.

Motorku bych doporučil pro - Moto bych doporučil lidem s "B"čkem na takové to pojíždění kolem komína s občasným využitím na kratší výlety po okolí (do cca 100km délky, ale zvládne určitě i víc :-) )

Doplňky na motorce - zatím nic, kromě prodloužení zrcátek směrem ven

Mám najeto cca 1100 km. Jízda je svižná, pohodlná, jen při projetí nějakého většího výmolu se projeví velikost kol - třináctky nejsou úplně vhodná velikost na "terén" našich okresních highway.. Nicméně se snažím díry nevymetat a je to.
Motor, brzdy, podvozek-vše ok.Ovladatelné je to taky dobře. Se spolujezdcem jsem nejel, protože sám jsem člověk a půl hmotnostně, tak ji nechci trápit, ale podle mě by to zvládla v klidu. Narazil bych ale asi na doraz tlumiče na zadku..
Do úložného prostoru se vejde spousta věcí, jen moje XXL uzavřená přilba ne a ten box na zadek moc dávat nechci, uvidím, ale asi na něj stejně dojde. Otvírání na klíč v poloze, kdy je motor nutné vypnout, je trochu o zvyku, ale to si to člověk jen třikrát vypne a pak už to jde..
spotřeba zatím 2,3-2,4 l/100km, myslím, že to je velmi použitelné vzhledem k zatížení mou figurou.
Servis zatím jen garančka, vše ok, a poruchy musím zaklepat na dřevo - "tuk ťuk" nic...

Nejlépe se jezdí po kvalitním asfaltu bez děr, pěkně to zvládá zatáčky, takže spíš bych jezdil po okreskách a na dálnici vůbec (ani nevím, jestli se s tím smí)
Do terénu určitě ne, ale po polňačce to zvládá taky, limitem jsou asi silniční vzorek a celkem velká délka s nízkým spodkem. Dřelo by to břicho...

Cestování do Chorvatska asi nehrozí, ale po republice bych se nebál, jen by to chtělo dovybavit brašnama na boky a tím kufrem nad zadek..

kobra33
kobra33 napsal 16.07.17 v 12:40 10b.

Honda PCX se odzkoušený spolehlivý skútr. Závady jak píšeš by po 1000 km byly hodně špatná vizitka. Není to Čína, kde každých 1000 km je úspěch. Dřív jsem měl PCX 150, byla fajn, super byla spotřeba. Hodně šťastných km...

Ivossek
Ivossek napsal 16.07.17 v 08:44 10b.

Pro začátek ideální stroj.