Triumph Tiger 800 XR (2012)

Vlastník pavelsvagerka
Vloženo 14.7.2017
Aktualizováno 24.1.2018

Klidný angličan pro cestu i necestu...

Motorka koupena od Pazda79 (Radslavice) - Super chlap, vše vysvětli jak se má! Navíc jsem se stali přáteli a vyrazili na výlet po Alpách. Dost mě toho naučil.

BMW F 800 GS: Pro mě je motorka nepoužitelná, dvouvál vibruje snad v celém spektru otáček-nejvíce kolem 6 500 ot/min. Proti velkému GSu jsou tu vibrace snad dvojnásobné! Nevyhovuje mi ani průběh výkonu. Přední tlumiče se docela potápí.

První dojmy - Velmi hodná na svůj objem docela výkonná motorka. S perfektně dáfkovatelným motorem a slušnými brzdami.

Motorku bych doporučil pro - Myslím jak pro začátečníky, tak pro zkušené cestovatele. Je to taková malá/velká motorka, dobrý poměr výkon a hmotnost. Vhodná pro asfaltovou cestu i mimo ni.

Doplňky na motorce - Vyšší origo plexi, přední "zobák", blastry, padací rámy SW-motech, nastavitelné lámaci páčky M-style, sada 3 kufru GIVI, domontovaná další 12 V zásuvka, hlavní stojan, "botička" bočního stojanu-dobře se hodí do terénu, zvednutá řídítka, vyhřívání rukojeti, teploměr, kryt motoru AS, LED blinkry-z BMW GS , mazání řetězu Scottoiler-za mě naprostá pecka, origo přední blatníček-funguje za deště skvěle, držák telefonu RAM-v terénu se ani nehne

KLADY:
- velice klidný motor s lineární křivkou výkonu motoru téměř bez vibrací
- dobrý poměr výkon/hmotnost
- univerzální motorka pro cestu i terén
- velice čitelný podvozek
- slušné brzdy

ZÁPORY:
- nepřesný PP, ukazuje průměr spotřeby 5,8l/100km, ve skutečnosti je to potěšujících 5,2l/100km
- mezi 4 a 5000 ot/ za minutu, jde slyšet pískot vyvažovací hřídele (je uložená pouze na dvou místech)
- chybí mi aktivace výstražných blinkrů
- teploměr-doinstalován
- při vyšší nadmořské výšce hůře startuje-musí se při startu přidat plyn
- nemá tempomat

pavelsvagerka napsal 23.01.18 v 08:54

...

pavelsvagerka napsal 23.01.18 v 08:54

Zdarec motorkáři, je na prodej, kdyby někdo měl zájem. Zde je odkaz: http://www.motorkar...doplnku-1247944.html

pavelsvagerka napsal 23.01.18 v 08:53

...

Rozzi75
Rozzi75 napsal 02.12.17 v 20:30 10b.

Ahoj ,krásný osmikilo ať si užijete hodně super výletů

context
context napsal 21.07.17 v 20:58 10b.

Super tygřík přeji hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu