Suzuki SV 650S (2009)

Vlastník Motofun
Vloženo 13.7.2017
Aktualizováno 13.7.2017

Suzuki SV650S je veľmi svižná motorka na ktorej je najúžasnejší ten pocit zo záťahu odspodu a jemnej vibrácie V-čka.

Motorka koupena od Due Fratelli s.r.o. - Chlapci v Due Fratelli Dunajská Streda sú super - vyznajú sa, hneď ma presvedčili na skúšobné jazdy a aj vďaka ich prístupu som kúpil u nich. Ponúkli mi napríklad možnosť kúpiť stroj a po roku ho u nich opäť predať. Ročná záruka je samozrejmosťou.

Suzuki DL 650 V-Strom: Stromček som dlho hľadal, ale nenašiel som za dobrú cenu žiadny v dobrom stave.
Honda NC 750X: NC700X, alebo NC750X je môj favorit, ale zatiaľ nad moje finančné možnosti, takže musím ďalej šetriť.
Honda XL 700V Transalp: Transalp podobne ako V-Strom sa za rozumné peniaze dá ťažko zohnať.

První dojmy - Aj keď som vždy chcel a stále chcem cestovné enduro, tak pri skúšobnej jazde som po nasadnutí na SV-čko mal hneď v hlave jasno - toto chcem. Nízka váha, zrýchlenie, aj pekný zvuk originálneho výfuku ma dostali. Všetky motorky na ktorých som predtým jazdil boli totiž nudnejšie.

Motorku bych doporučil pro - Suzuki SV650S by som odporučil pre nižších jazdcov, ktorí chcú rýchly a ľahký stroj s neopakovateľným pocitom z V-čkového motora.

Doplňky na motorce - Doplnky sú zatiaľ: vyhrievané rukoväte Oxford, padáky Rutan, páčky Rutan, kufor Givi V46 a spätné zrkadielka s integrovanými LED smerovkami.

Průměrná spotřeba - 4.14 l/100km

Po skúšobnej jazde som chcel trochu "vychladnúť", aby som nekúpil niečo, čo som vôbec nemal v pláne a tak sme sa išli kúpať do neďalekého vodného parku. Avšak už bolo v podstate rozhodnuté - veľmi dobrý stroj, ktorý mal 7 rokov, najazdených len niečo okolo 10.000 km s drobnými škrabancami na kapotážach, ktoré si viem aj sám opraviť a maličkými škrabancami na výfuku "vďaka" ktorým bol aj za nízku cenu. Všetko inak bolo vo veľmi dobrom stave - ja potrebujem hlavne mašinu, ktorá má perfektný motor, brzdy, kostru, čo práve tento kúsok spĺňal.
Po 2 hodinách som opäť vošiel do predajne a celý proces už bol rýchly - chalani v predajni vedeli, že sa vrátim

Suzuki SV650S je ľahká a dosť nízka - podľa mňa je vhodná hlavne najmä pre nižších jazdcov. Ja som vysoký 195 cm, takže na nej pravdepodobne vyzerám trochu smiešne, ale napodiv sa pri jazde necítim nijako poskladaný. Posed je športový a motorka je veľmi dravá, tzn. núti ma opierať sa do riadidiel a doslova chce ísť rýchlo, takže neustále musím kontrolovať svoju rýchlosť v čom mi pomáha prehľadná prístrojovka s veľkým otáčkomerom a digitálnym rýchlomerom.

Jazda po meste je vzhľadom na výkon a malé rozmery OK. Motor pekne ťahá a netreba ani často radiť - v meste si vystačím maximálne s 3 rýchlosťami. Nízke sedadlo aj hmotnosť sú v meste veľkou výhodou, lebo sa dobre manévruje. Najlepšie sa však SV-čko cíti na kľukatých cestách mimo mesta. Tam sa dá využiť naozaj plný potenciál celej mašiny. Do terénu som zablúdil len raz, ale toto neodporúčam, lebo nízke zdvihy a celá konštrukcia je úplne mimo.

Zrejme každý, kto na SV jazdil vám povie, že motor nielen ťahá ale aj dobre brzdí. Stačí len ubrať plyn a okamžite spomaľujete. Raz som požičal SV-čku kamarátovi, ktorý má 4-valec a povedal, že keď pustil plyn, skoro si buchol prilbu o predný štít

Prevodovka je vzhľadom na motor dobre odstupňovaná, nakoľko sa s ňou dá dobre odštartovať, jazdiť v meste aj mimo mesta.

Predné brzdy sú naozaj slušné. Zadná brzda je trošku slabšia, ale v kombinácii s brzdným účinkom motora a prednými brzdami viem zo 100 na 0 zabrzdiť pod 3,5 sekundy a myslím, že ešte mám rezervy, ale tie sú skôr moje ako jej

2 svetlá vpredu sú fantastické. Mám pocit, že svietia lepšie ako na autách na ktorých jazdím.

V Suzuki dobre vymysleli skrinku na náradie, ktorá nie je síce zamykateľná, ale je k nej dobrý prístup a je nenápadne schovaná, takže v prípade potreby mám so sebou aj náradie. Pod sedadlo sa ako-tak vojde lekárnička.

Doteraz všetko ide úplne perfektne. Samozrejme hneď po kúpe som vymenil všetky spotrebáky (olej, olejovy filter, vzduchovy filter, brzdove kvapaliny, chladiacu kvapalinu).

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 16.07.17 v 22:54 10b.