Jawa 350/638 (1986)

Vlastník Mr.Klon
Vloženo 29.6.2017
Aktualizováno 29.6.2017

Klasická česká "Třipade". Kdysi jsem měl jednu zbastlenou 639 jako první větší motorku a prostě jsem se k ní musel zase vrátit.

První dojmy - Klasická dvoutaktní dýmovnice. Smrdí a teče z ní olej po celé garáži :) Ne opravdu parádní kochací svezení, ale musí člověk vědět, do čeho jde. Většina "normálních" uživatelů motorek by asi na Jawě nejezdila.

Scháněl sem několik měsíců. Asi po týdnu jsem už zjistil, že slušnou 350 je dneska problém koupit. Přepálené ceny a obrovský zájem. Jakmile se objevila nějaká slušná za normální peníze, tak už mně vždy někdo předběhl. Nakonec jsem sehnal "tu svoji". Není to žádná úplná voňavka, ale má udělaný nový lak a slušné chromy. Časem se do ní třeba pustím a udělám komplet renovaci, ale zatím budu jezdit. Trochu sem ji před vyjetím musel poladit. Asi tak 3 týdny každé odpoledne v garáži :) Nová lanka, obložení, ložiska, těsnění a instalace velkého Vape a spousta dalších věcí. Tak snad teď bude spolehlivě jezdit.

Lucasbiker
Lucasbiker napsal 08.07.17 v 20:56 10b.

Ta je parádní, tak tě vítám do klubu "zpět k 3pade" Ať dělá holka radost

Tomha
Tomha napsal 06.07.17 v 22:04

Nádherná...takovou jsem v roce 1990 měl...krásné vzpomínky...Právě teď jsem se snažil jako ty,něco sehnat, bohužel,ale už s velkou radostí mám 640...Tak ať to jezdí !!

pp377
pp377 napsal 30.06.17 v 10:46 10b.

Moc pěkna klasika. Ať Ti jezdí o 106!

Milan1963
Milan1963 napsal 30.06.17 v 10:10 10b.

Krasavice, at' Ti dělá radost. Já na 350 moc rád vzpomínám.

Bobthebuilder
Bobthebuilder napsal 30.06.17 v 09:53 9b.

Jawa je prostě Jawa, se vším co k tomu patří. S tím nic nenaděláš Mašina vypadá dobře, ale mě víc zaujal ponk v garáži a "zařízení pracoviště"