Jawa 50/20 Pionýr (1975)

Vlastník Paprikac
Vloženo 26.6.2017
Aktualizováno 26.6.2017

Každej ho zná, fichtl no. Neustále vychovává generace motorkářů. I přes to jaký zlo to vlastně je. A ten zvuk dvoutaktu a smrad z M2Tečka je k nezaplacení.

První dojmy - Už jako děcko jsem jezdil že jsem držel řidítka a bratr řadil, takže na první dojem se to zdálo skvělé a strašně rychlé :D

Motorku bych doporučil pro - Nejlepší je pro mladý co ještě mají dlouho do řidičáku. Na polnačkách si osvojí to základní.

Fichlu je pořád dost. Jednoduchost která byla přínosem při opravách, kterých nebylo málo. Má to něco do sebe. Ale člověk musí mít na ježdění hodně času. Strávil jsem na něm dva roky než přišla A2ka a myslím že to stačilo :D Motor slabej, neustálé podřazování a jízda v záklonu abys kopec vyjel za 3.
Zase to nic nestálo. Díly má snad každej ještě někde ve stodole. Cestování na fichtlovi i přesto jaké je má své silné kouzlo. Když jsme se vydali 3 tak jsme vis stáli jak jeli :D a pravidelně jsme se střídali ve sprovozňování. Ale vždycky jsme dojeli.

Čadil
Čadil napsal 25.03.18 v 20:40 10b.

ja měl kdysi 21ku

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 27.06.17 v 01:33 10b.

pp377
pp377 napsal 26.06.17 v 17:47 10b.

Prostějovsko zdraví Konicko. Mám červenou dvacítku, teď na tom trénuje dcera.

Milan1963
Milan1963 napsal 26.06.17 v 16:52 10b.

Krasavec ! Na stejném jsem před skoro 40 roky začínal - a jezdím stále. At' Ti dělá radost.