Jawa 250/353 Kývačka (1959)

Vlastník w_i_l_l_y
Vloženo 18.6.2017
Aktualizováno 29.3.2021

Vzdycky jsem chtěl typ 04, kyvacky sou moje srdecni záležitost

První dojmy - Věděl sem do ceho jdu, protoze mám typ.03, a vím jak pohodlné ježdění tyhle stroje nabízí.

Motorku bych doporučil pro - Pro nadšence kyvacek

Jawu sem koupil v lednu 2017, sla natocit ale elektrika zbastlená, plaste zpuchrele sjeté, vsude špína. Ale splnovala moje 2 podmínky, noty a puvodni stav. Takze se udelala evidencka, prepsala se a mohlo se zacit odstrojovat.
Jawu sem téměř celou rozdělal a díly pouze šetrně vyčistil, elektriku mi kamarád natahl novou, kola sem udelal komplet nový, dal jí turka kryt řetězu, veškerá lanka, náplně, vychytal jí motor atd.
Vzdycky sem touzil po tomhle typu poslední kyvacky, po prodeji japonca bylo jasný že ji začnu jezdit tak, k cemu byla určena -
běžnější provoz. Zatím brazdime pouze okresky (prace, vylety) spotreba je o neco lepší nez u mojí 03. Nemůžu si pomoct, renovace je pěkná věc, ale nějak se mne začaly velmi velmi líbit patynovky, to byl ostatne důvod pořízení. Jezdim s ni kadla kadla a pouze za pěkného počasí.

O.N.E.
O.N.E. napsal 26.06.17 v 21:09 10b.

No tak to je pecka Moc pěkný Tak ať dělá radost
Jsem jednoznačně pro zachování tak jak je

pp377
pp377 napsal 20.06.17 v 05:51 10b.

Moc pěkné. Gratuluji k rozhodnutí nerenovovat.

Milan1963
Milan1963 napsal 19.06.17 v 12:42 10b.

Je hezká. A souhlasím - nech ji jak je. Renovovaných je dost a budou další. Patinové stroje - už ne...

Bonsai650
Bonsai650 napsal 19.06.17 v 11:56 10b.

PajaZR
PajaZR napsal 19.06.17 v 08:38 10b.

Pěkná taky takovou mám,i stejný rok.pěkný fotky..Šošůvka