renocar_unor

Honda NC 750X (2015)

Vlastník Kyvka
Vloženo 11.6.2017
Aktualizováno 5.11.2019

Krásná a lehce ovladatelná. Spousta místa v odkládacích prostorech a na mé potřeby fantastický motor!

Motorka koupena od FIRMA:Autoelegance Brno (Brno-Řečkovice) - Perfektní přístup prodejce i servisu, splní naprosto cokoli. Nenutí blbosti. Rychlé a přesné.

Yamaha XT 660 Z Tenere: Starší model, jednoválec, pět rychlostí.

První dojmy - Výkon od malých otáček. Poprvé s ABS a nevěřím svým očím. Sedí jak přibitá. Legrační spotřeba ať děláš co děláš! Není na závody, ale v jednom na pohodlné a klidné cestování spolehlivě stačí.

Motorku bych doporučil pro - Kdokoli, kdo nechce závodit a taky nezdržovat. Kdo hledá spolehlivý stroj s malou spotřebou širokým spektrem využití. Použiješ na dojíždění, běžné vyjížďky i delší výpravy. Bez potíží! Kdo začíná - velmi vhodná, kdo už má něco najeto jak by smet. Komu bych určitě nedoporučil - někdo, kdo chce trhat rychlostní rekordy a jezdit na horším povrchu stabilně ( myšleno běžná česká silnice 3 třídy, enduro vložka, les, louka... ). Je to silnice! Ale hodně dobrá!

Nový a ještě cenově dostupný stroj se zárukou, ABS a dobrou spotřebou. Jezdím v jednom a výkonově stačí. Píšu když má už skoro dva roky a najeto cca 8 tis. Podvozek je výborný na hladký asfalt, na rozbitém to nezvládá. Při intenzivnějším brždění se utápěly vidle, bylo vyřešeno hustějším olejem ( Autoelegance ). Motor pořád naprosto stačí, cestovních 120 se spotřebou 3,3l/100 není problém, chvílemi frčet 150 jde taky, ale do 130 to má raději. Trošku mě štve omezovač, ale dá se na to zvyknout. Problém to bývá u 1 a 2 rychlostního stupně. Zpočátku, teď už ne. Z doplňků vyšší plexi, kryty rukou SW-motech, zásuvka nabíjení na USB, hlavní stojan, padáky a malý zadní blatníček Ermax. Okamžitě je motorka o 80% míň špinavá, doporučuji všem!. Na delší cesty horní kufr a sada bočních. Ty jsem minimálně využíval, proto jsem je dal dolů. Stačí 1 horní. Po celou dobu co ji vlastním absolutně bez problémů, jen po cca 5 tis km začala motorka "plavat" a ujíždět v zatáčkách. Vzorek dostatečný, ale sjel se střed a udělalo to hranu. Hodně nepříjemné. Vydržel jsem do 6tis km a vyměnil za Michelin Pilot R3. Na nich cca 1400km a situace je úplně jiná. Výborně sedí, řekl bych že výrazně líp než první gumy. Ty měly někdy snahu na horším podkladu ( písek, voda ) ustřelit a to dost brutálně. Nové pneu nemají s vodou žádný problém, na písku ujedou, ale rychle se zase chytí, jen nezmatkovat. Při delším cestováním jsem měl problém se sedlem, druhý den jsem potřeboval jezdit ve stupačkách! Proto přešité sedlo u DDM Custom, speciální výplň GF-TECH300+kůže. Cena sice raketa 8800!!!, ale poslední výprava 4 dny, 1500km a celou dobu zadek v pohodě!!! První sedlo z X motorek kde nemám problém !!!

Myschan
Myschan napsal 18.06.17 v 17:05 10b.

Pohodová motorka

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 18.06.17 v 00:13 10b.

Zdeny1
Zdeny1 napsal 14.06.17 v 09:42 10b.

Njn, NCčko. Co k tomu říct více... Prostě dobrá volba

pavel73
pavel73 napsal 14.06.17 v 06:57 8b.

Tak at ti slouzi. Ja ji mel taky, nahrkal jsem s ni cca 14 tis km, tak ji znam jako svoje boty.

HordaStodulky
HordaStodulky napsal 13.06.17 v 21:44 10b.

Dobrá volba, ať slouží k plné spokojenosti.