Ducati Multistrada 1200S (2016)

Vlastník RadekVR
Vloženo 7.6.2017
Aktualizováno 7.6.2017

Úžasná mašina pro univerzální použití.

První dojmy - Motorka mi ihned přirostla k srdci i tělu.

Do tohoto stroje jsem se zamiloval hned při prvním pohledu na něj, takže na začátku to byl výběr podle vzhledu.
Začal jsem se o ní víc zajímat a zjistil jsem, že tohle je ten typ motorky, který prostě chci. Design, typ cestovně sportovní motorky, výkon, technicky na špici. A rozhodně jsem si řekl, že musím mít minimálně verzi S s aktivním podvozkem. Ještě jsem pokukoval po Multistradě enduro, ale nakonec jsem se rozhodl pro tuto verzi.

Musím říct, že bych zřejmě neudělal špatnou volbu ani u jedné z nich. Už při jízdě z moto salonu jsem byl jak v jiném světě. Takovou motorku jsem nikdy předtím prostě neřídil. Svezl jsem se na hodně motorkách, baví mě téměř všechny, ale tahle mi prostě sedla po všech stránkách. První dojmy byly parádní. Několik desítek a stovek prvních kilometrů bylo o zajíždění a seznamování se s mašinou. Po první garančce jsem si už mohl trochu víc vyzkoušet co moje nová kočka umí a musím říct, že řídit Ducati Multistradu je super zážitek. Už jí mám skoro jeden rok a nemůžu říct jedno negativum. Možná jen jedno malé a to je přední plexi. Ačkoliv je výsuvné, při mé výšce mi jde při jízdě vítr do čela helmy a tak to není úplně OK. Už mám však objednané vyšší a pak nebude co vytknout.

Motorka vhodná na silnici, do města, delší cestování i sportovní jízdu. Ostatně na to jsou připravené i 4 jízdní režimy - Sport, Touring, Urban a Enduro. Do mírného terénu lze taky, ale pro ty kdo jezdí raději více v lesích a po kopcích je lepší si pořídit verzi enduro. Zatím jsem neobouval enduro gumy, tak nemám v těchto terénech zkušenost. Maximálně jsem párkrát zajel na nějakou šotolinu, lesní cestu nebo louku, prostě lehký terén.

Další vychytávkou je aplikace pro Iphone a Android pro Multistrradu. Lze se pak propojit s motorkou a vyhodnocovat svoje výlety nebo jízdy. Ukazuje úhly náklonu, maximální rychlost, jízdní režimy nebo podobně jako aplikace Endomondo vaše ujeté trasy s mapami a další statistiky.

molyna
molyna napsal 12.07.17 v 21:30 10b.

Jožinek
Jožinek napsal 21.06.17 v 21:07 10b.

Normik
Normik napsal 12.06.17 v 20:49 10b.

Máťa123
Máťa123 napsal 08.06.17 v 08:29 10b.

autohobby
autohobby napsal 08.06.17 v 01:04 9b.

Taky jsem po ní pokukoval.Velmi dobrá motorka, taková holka pro všechno.
Nakonec ale u mě vyhrála cestovně-sportovní BMW K1600.