Jawa 350/634 (1982)

Vloženo 7.6.2017
Aktualizováno 11.6.2017

Přišel její čas

Vloženo: 19.02.2018, Uskutečněno: 19.02.2018, Zhlédnuto: 21x

Po delší odmlce s touhle mojí kočkou jsem se konečně dokopal sehnat kloudného člověka , který uděla GO motoru. Kolega z prace má člověka , bývaleho testovacího jezdce z JAWY , který už je v duchodu a jako přivýdělek děla motory. Tak jsme se domluvili , že tam k nemu motor odvezu :) mám to asi 30 km což je super.

Odkryl jsem mašinu a pustil se do vyndaní motoru .. šlo to super . Ven jde vždycky trochu lip než dovnitr :D po odpojení el. řetezu atd jsem ho konečně vyndal, lehce očistil dal do bedny a čekal až pán zavola , že má čas cca po týdnu jsem dostal info , že to mam dopravit . Po příjezdu k panovi jsem byl překvapen jeho přístupem. Měl tam několik rozdělaných motoru na kterých pracoval . Dal jsem mu ho na ponk ( protože je po operaci srdce ) a začali se bavit. Je zajímavé poslouchat člověka , který má celý život praci jako koníčka a dokonce ani v dochodu na ně nemuže zapomenout člověk jestě v jeho věku jezdí FICHTL cross a pojíždí mladé kluky :D pán vypravěl jak vozil Bizony na homolagaci .. jak vyvyjeli JAWU 350 / 638 a okolo te špatné spojky radil co a jak prostě mohl bych tam sním sedět do večera :D

Pán nechtěl žádné penize dopředu řekl co stím bude a nebude dělat . Domluvili jsme se , že nebude leštit motor protože me se to ukrutně nelíbí . Jen necha opískovat a uděla černý valec . Vyčistí a opraví či vymení co bude špatně

CCA po týdnu volal pán , že potřebuje dovezt regulator prý kvuli tomu aby to všechno vyzkoušel a měl jistotu že je vše ok. Tak jsem se tam stavil a pan zatím řekl , že asi někdo kliku dělal , ale že labyrint je špatný a nějaky kolečko v převodovce . Ale že to nebude tak špatny a naročný . Zatím řekl cenu , který mě opravdu překvapila a myslím , že bych to za tu cenu neudělal ani ja :D nechapu moc :D Každopadně jsem se rozhodl , že si necham motor udělat hlavně z duvodu , že nemam moc zkušenosti s 350 a nerad bych to nakonec dělal víckrat ... upřímně jestě neumím ani 100% seřidit motor. Uvidime .. každopadně si necham od pána poradit ohledně seřízení a zajíždění už se na to moc teším ...

Po vyndaní motoru jsem zjistil , že rám vypada hůř než jsem si myslel. Spodní držak mínus , policajt mínus . Držak zadní stupačky navařen stylem kamoš kamoše je svařeč. A díra na přední stupačku je zlomeny. Prace víc než dost.
Tak jsem nahodil poptavku na rám. Nakonec jsem asi po 14 dnech sehnal rám z Jihlavy v super stavu za 1500 ,- až budu mít info , že motor se dodělava odvezu rám na opískovaní + další plechy . Rám dám do komaxitu plus nějaky drobnosti taky. Nadž a kaslíky necham nalakovat u kamarada moc šikovného lakýrníka. Blatníky zatím necham protože nejsou zas až tak špatné.

budu muset udělat přední vidle , koupím z partdeck nové ráfky , české kolena a možna mi klapnou uloženkové vyfuky orig. JAWA .

je to hodně prace , ale když to člověka baví tak se snad jestě v létě projedu až budu mít motor dam další info kolik co stalo a co se všechno dělalo.

jise (0) napsal 23.02.2018 v 21:27

at jde práce od ruky .