Moto Guzzi MGX-21 (2017)

Vlastník Jarin97
Vloženo 25.5.2017
Aktualizováno 8.4.2019

Na první pohled jsem se zbláznil... Původně jsem šel pro Califa 1400, ale tohle monstrum mě dostalo!

Motorka koupena od FIRMA:A Spirit (Praha 4-Braník) - Míra Fresl ( prodejce ) je, bohužel dnes už vlastně byl, super ! Díky za vše Míro :-)

První dojmy - První dojem... Ohromnej kus železa, třepe se méně než Griso, vypadá jak Batmobil, vše jde ovládat strašně z lehka, sedí se úžasně pohodlně, prší, takže ze show romu jedu opravdu připos..ně..

Motorku bych doporučil pro - Motorka je myslím určena pro klidnou povahu, možná sólo cestovatele a polykače km. Prostě super vybaveny, designově povedený cesťák..

Doplňky na motorce - Výfuky Mistrál, víčka nádobek brzdové kapaliny na řídítkách, nádobka zadní brzdy od Rizomy, zpětná zrcátka rizoma, montáž navi TomTom, USB dobíjecí zásuvky do kufrů, štekr na dobíjení baterie motorky, GPS alarm.

Moje první Guzzi bylo vysněné velké Griso. Super železo, úžasné svezení. Manželka trochu brblala, když jsme vyrazily na výlet dále než kolem komína, a tak jsem se začal poohlížet po něčem zcela jiném, než jsem zatím sedlal. A tak jsem po nekonečném rozhodování vybral MG California touring 1400 SE. Vše OK, motorka předvedena, osedlána, vyzkoušena a při odchodu z prodejny jsem se zastavil u výlohy kde stálo něco, co jsem viděl pouze na fotkách, a nebo na výstavě , kde bylo spousty lidí, takže jsem se k ní ani nedostal.
MGX-21! Ta věc se vám buď líbí, nebo ne. Asi nic mezi. Je to opravdu trochu jiná motorka. A já jsem se ocitnul přesně v té první skupině, tedy buď MGX, nebo nic
A tak se stalo, že 27.4.2017 je si šťastný jako blecha odvážel domů!
Mám teď před první garančkou, kde jsem si nechal objednat montáž výfuků Mistrál, aby to trochu basovalo, a pár drobností, jako jsou jiná víčka nádobek brzdové kapaliny na řidítkách, a zpětná zrcátka. Ta origo jsou asi nejslabším dílem na MGX. Já jsem si vyměnil nehezkou plastovou nádobku zadní brzdy za nádobku od Rizomy, namontoval navi + GPS alarm, dobíjecí konektor baterie, do kufrů USB dobíjecí zásuvky.Toť zatím vše, co se týče úprav.
Jinak jízdní dojmy... Je to nové, takže jedu-nejedu, ale motor má celkem zátah a jde na MG opravdu sametově. Sbírá se krásně, řadí přesně a lehce. Brzdy na ten kolos SUPER. Do zatáček to překvapivě lehá snadno, což mě překvapilo asi nejvíc! Do města to ale není.. Je to velký, ale to není ten hlavní problém. Problém je, že jízda na jedničku, v pomalé koloně, nebo popojíždění je peklo. Pořád musím "spojičit" protože to pomalu prostě MGX neumí... Cuká, poskakuje, zkrátka je vám jí líto.
Design... Jak jsem psal výše, buď jsi unešenej, nebo znechucenej Já ji jen obdivuji. Karbon je opravdu karbon, a je ho tu opravdu hodně, nádherná přední maska, super kaplička přístrojů, která je přehledná i na sluníčku.. Vše je masivní, velké a budí to dojmem nesmrtelnosti

intruderman1
intruderman1 napsal 11.02.23 v 20:47 10b.

Krásný stroj, okořeněný spoustou karbonu z pece italské Dobře jsi ji popsal

K167
K167 napsal 25.01.22 v 16:32 10b.

Una bomba!
Chlape, ty musíš mít koule jako balóny.

Drpa
Drpa napsal 18.06.21 v 11:02

martjan_1098
martjan_1098 napsal 07.04.19 v 23:25 10b.

Nádhera, teď už jen pořídit batmanovskej obleček

bilihor
bilihor napsal 19.09.17 v 19:14 10b.

Taky mně čapla . Je to prostě něco jiného .
Až Tě nebude bavit tak se ozvi ...vyměníme .