BMW R 1200 R (2013)

Vlastník kratop00
Vloženo 21.5.2017
Aktualizováno 30.7.2021

Vloženo: 28.05.2017, Uskutečněno: 21.05.2017, Stav tachometru: 27097 km, Zhlédnuto: 13x

24.5.2014 pro mě na dlouhé 3 roky přestalo existovat motorkaření. Bylo to těžké období. Tehdy pár měsíců před havárkou rozchod s přítelkyní, pak samotná havárka na motorce, a aby toho nebylo málo tak za další půlrok výpověď v práci.
Když jsem tak seděl doma sám a odpovídal na další z mnoha nabídek práce, přemýšlel jsem jaký je můj smysl života.
Po škole (před 13 lety) jsem měl představu o tom, že ve 40ti budu ženatý, nebo alespoň žít na psí knížku s přítelkyní se kterou budu mít děti, budu mít stabilní zaměstnání které mě bude bavit a přitom si vydělám dost peněz, aby to stačilo na běžný provoz rodiny a na pěknou dovolenou v tuzemsku.
Snažil jsem se přemýšlet kde se stala chyba. Moje ex by odpověď měly. Možná, že dnes by to viděli jinak, protože většina znich se rozvádí nebo k tomu mají nakročeno. Když to řeknu hnusně je to útěcha. Mohl jsem být ten co se s nima rozvádí/rozvedl.
Ale zpátky k věci. Co každého drží nad hladinou, aby nepropadl depresím? Ano jsou to koníčky. Dříve jsem dělal modely z papíru, ale to jsem zavrhl, protože jsem hledal něco kde častěji prohodím slovo i s jinými lidmi (na živo). Zavrh jsem i možnost vysedávat u piva v hospodě. Ano lidi tam komunikují a ještě konzumují napoj který pomáhá trávení, rozvíjí filozofické myšlenky a další skvělé věci, Vadilo mi, časté chození na záchod a občasné bolení hlavy.
Tak jsem zkusil kolo. Bylo to takové šiditko za motorku. 2 kola, řídítka, nohy dělají přímovratný pohyb jako písty motoru, vítr ve vlasech, pomalu ubíhající krajina, budování kondičky, a jestli jsem to ještě nenapsal tak vítr ve vlasech. Realita byla taková, že po 50km vyjížďce jsem měl zadek jak po nájezdu homosexuálů, utahaný a do toho představa že si s někým po cestě povídám když mám kyslíkový deficit byla děsivá.
Takže bylo rozhodnuto musím zpátky do sedla motorky. Vzal jsem první práci která byla. Sice nikoho nenadchne, neblíží se ani mému vzdělání, ale je alespoň za průměrnou mzdu v ČR.
Pak už stačilo sebrat odvahu a zkusit odpovědět na inzerát a motorka je doma.
Stejná značka, stejný typ, jen mladší. Jak řekl klasik když musíš tak musíš...

Krakatau (45) napsal 11.06.2018 v 09:43

Uff...tak takýto "absťák poznám. Skúšal som to najprv s bicyklom, potom s gitarou, ale až keď som sa vďaka správnym podmienkam (vrátane manželky, ktorá ma prehovorila) po troch rokoch vrátil do sedla motorky, tak to bolo OK.

matoupetr (0) napsal 28.05.2017 v 19:31

tak toto je fakt dobře napsaný , přečetl jsem to jedním dechem , tak že ještě můžeš psát knížky, když se to tak dobře čte. fakt dost dobrý.

PS: krásná motorka , ať slouží a hlavně opatrně

kratop00 (3) napsal 28.05.2017 v 10:38

To chápu. Mám teorii, že člověk by měl být občas sobecký a dělat věci sám pro sebe. Ale jak se vším... nesmí se to moc přehánět. Prostě najít tu správnou míru.

Petr_TA (29) napsal 28.05.2017 v 10:27

Velmi pěkně napsáno
Pro mě je to zase občas únik od rodinného života

• 2.4. Motorkář a smrt...koronavirem

Na 3 roky jsem se odmlčel a teď když hledám novou práci, mám trochu času přispět do svého motodeníčku. To co tu teď píši je jen moje úvaha nikomu to nevnucuji. Nevím jak vy ostatní, ale za tu dobu co jezdím po silnicích

Typ: Reportáž
    Vloženo: 14.02.2021
    Uskutečněno: 14.02.2021
  • Vědci potvrdili, že jízda na motorce má pozitivní vliv

Převzato z tohoto článku. A je to potvrzeno! V rámci výzkumu, který provedla Kalifornská univerzita v Los Angeles (UCLA) vyplývá, že jízda na motorce má pozitivní vliv na vaše zdraví. Snižuje totiž v těle množství láte

Typ: Reportáž
    Vloženo: 24.01.2019
    Uskutečněno: 24.01.2019
  • 2.3. zloděj nebo vtipálek

Nedávno jsem se si říkal, že už jsem dlouho nic nenapsal o motorkaření do svého deníku. Dneska jsem se dokopal k tomu, abych si otestoval akční kamerku GoPro Hero 5. Mrknul jsem na radar a zjistil, že se nejvíc bouřek

Vloženo: 09.06.2018
    Uskutečněno: 09.06.2018