Honda NT 700V Deauville (2006)

Vlastník ToRoAshi
Vloženo 20.5.2017
Aktualizováno 6.9.2018

Oprava zámků pravého kufru

Vloženo: 24.05.2017, Uskutečněno: 22.04.2017, Zhlédnuto: 12x

Tak jsme spolu už zhruba dva měsíce. Zatím jsem neměl tolik času na pořádné ježdění, navíc i dobrá výbava chybí, tak moc neriskuji a jezdím a seznamuji se jen tak "kolem komína".
Ale pár postřehů, které si chci sem do Deníku uložit už jsem pochytal. Je to krásná a pohodlná motorka, dobře vyvážená a odpouštějící většinu chyb, které začínající motorkář udělá. Za to jsem rád.
Jinak jsem za tu dobu, co ji mám opravoval na pravé straně uchycení zámků pravého kufru. Zjistil jsem totiž, že víko drží jen na jednom (tom zadním) zámku a ten přední, že nedocvakne. Rozdělal jsem to, pátral, proč to tak je a zjistil, že přední zámek je ulomený z uchycení a de facto ho ta packa, do které má zacvaknout tlačí před sebou, místo aby do ní zacvakl.
Takže nářadí do ruky a boční kapotáž dolů. Po sundání se dívám, zda to tam půjde nějak svařit (je to celé plast) nebo přilepit, ale je to v tak blbém místě, že by to asi buďto nedrželo nebo to ani svařit nešlo. Tak jsem to vyřešil novými durch šrouby, kterými jsem nahradil to plastové uchycení a přitáhl jimi ten zámek na své místo. Držel pěkně, ale jak jsem se úplně přesně netrefil, aby byl na svém místě, tak po dotažení zase nezavíral. Když jsem ho povolil, tak se dostal na správné místo a zavíral. Ale zase to nebylo dotažené.
Tak jsem to dotáhl a nakonec si všiml, že to mohu vyřešit "kutilTimovsky" Prostě jsem mezi plast a uchycovací tyčku toho zámku vložil dřevěný hranolek, který mi to vymezil na přesné místo, kde jsem ten zámek potřeboval. Super. Teď to zavírá na první zabouchnutí...
No, nechlubím se tím, ale účel světí prostředky, jak se říká. A pro mě je důležité, že to fachčí a ten hranolek tu motorku taky nijak nezatížil.

• ... a je prodáno

Šlo to rychle a je ... prodáno. Přeji, ať šťastně slouží dalšímu majiteli a budu s láskou vzpomínat.

Typ: Prodej
    Vloženo: 04.09.2018
    Uskutečněno: 04.09.2018
  • Nejvýchodnější bod ČR

Takže pokračuji ve svém předsevzetí - navštívit na motorce všech 6 nej v ČR. A teď došlo na nejvýchodnější bod, který je u obce Budkovec. Cesta tam byl velmi příjemný cca 200 km výlet, který nejprve vedl přes rovinatou

Vloženo: 18.08.2018
    Uskutečněno: 18.08.2018
  • Oprava pravého širšího víka kufru

Víko začalo praskat, sehnal jsem ho jako použité a je znát, že už se na něm podepisuje stáří a s tím spojené křehnutí plastu. Ale našel jsem poblíž velmi šikovného opraváře plastů, ke kterému jsem ho dal na opravu. Mysle

Typ: Oprava
    Vloženo: 18.08.2018