BMW F 800 GS (2008)

Vlastník technick
Vloženo 17.5.2017
Aktualizováno 23.7.2017

Je to zábavná motorka, vibruje do stupaček, dělá co chci a mám jí rád !

První dojmy - Nejdřív jsem jí moc nevěřil, výkon mi nepřišel až tak ohromující, ale po chvíli je to kámoška co padne do ruky a poslouchá. A přeci jen to letí jak ďas.

Doplňky na motorce - Plexi MRA, Scotoiler, prodloužení předního blatníku, vnitřní zadní blatník, blastry, laděný výfuk, kufry vario, alarm BMW, centrální stojan SW motech.

Tahle motorka se mi vždycky líbila. Loni jsem měl KLE 500 a doslova mě nadchla. Měla pouze dvě chybičky a to slabé brzdy a přeci jen by jí slušelo víc výkonu.

BMW má výkonu akorát pro tuhle kategorii, a brzdy bez výhrad. Na rozbitých silnicích se na ní cítím skvěle, líp než na KLE, mimo silnice mi zatím do ruky nesedla, přeci jen jí nechci složit, takže mě brzdí vidina případných větších investic.

Přední vidlice na mě působí rozpačitým dojmem, nedá se na nich nic nastavit, na roletách jde silná odezva do rukou a někdy mi zase přijde, že se až zbytečně potápí.
Kdybych si motorku chtěl nechat na delší ježdění, tak by moje první investice směřovala do nějakých kvalitních cartridge. Zadní část podvozku mě uspokojuje.

BMW má spoustu skělých vychytávek, které potěší - palubní počítač, ukazatel zařazené rychlosti, originál vyhřívané hefty, orig. alarm a perfektně vymyšlené vario kufry, vše na jeden klíč.
Cestovní potencionál téhle motorky, je její největší předností !!!
Motor je velice zábavný a laděný výfuk MIVV podtrhuje jeho dravost a zatopí ostatním motorkářům i přes své nižší maximální otáčky, je skvěle vyladěný, reaguje okamžitě a táhne od spoda, převodovka a spojka též luxusní, od motoru jde spoustu vibrací, někdo by to mohl označit za nepříjemné, já mám naopak masáž nohou od stupaček rád Další příjemným překvapením je spotřeba - 4,5 l/100km i přes laděný výfuk a potahání heftem, pecka !!!

Ovladatelnost je neuvěřitelná, přeci jen nádrž pod sedlem, nízká hmotnost, (207 kg s kapalinami a 3/4 nádrže) umístnění těžiště - to tady všechno tu má smysl a zvyšuje radost z jízdy.
Základní servis tady asi taky zmákne i motyka, nevypadá to, že by se to mělo rozesrat, já musel pouze prohodit těsnění víka, asi ho někdo špatně usadil, pak přední pneu, olej a svíčky. A dalších 10000km přede mnou

Takže shrnutí - motorka dává zážitky a emoce, vyzývá mě k jízdě, baví mě a převažují pozitiva !!! Je to přeci jen to co jsem zrovna chtěl a tak asi nejsem moc objektivní, na naše rozmydlený silnice je ultravhodná, v sedle jsem schopen vydržet i větší porci kilometrů a kufry vyzývají k cestovnímu využití, takže super !!!

Aldaa
Aldaa napsal 10.09.18 v 07:48 10b.

Rozhodují se pořídit si tento stroj a Tvůj komentář mě pevně ujistil, že jsem na správné cestě. za mě 10b

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 30.06.17 v 21:23 10b.