Suzuki GSR 600 (2006)

Vlastník mMan
Vloženo 11.5.2017
Aktualizováno 11.5.2017

Obratna, svizna moto na ktoru sa perfektne zvyka uz po par zvezeniach.

Yamaha FZ6 N: Vzal som i FZ6. Su to velmi podobne stroje, ide o to komu co viac sadne. GSR je taka nejaka obratnejsia, sviznejsia. Fz6 na mna zase posobi trochu serioznejsie co sa aj prevedenia tyka.

První dojmy - trochu nizsia ako Yamaha FZ6n, ale za to obratnejsia a velmi prijemna, navykova.

Tato moto ma velmi blizko k Yamahe FZ6n, avsak Suzuki by som odporucil jazdcom nizsich postav nakolko sa z nej da lepsie dociahnut na zem a je v nizkych rychlostiach lahsie ovladatelnejsia a stabilnejsia aj vdaka nizsiemu tazisku a konstrukcii. Mne osobne sadla lepsie ako FZ6 ale verim ze je to absolutne vec vkusu a preferencii kazdeho jednotlivca.

GSR je o nieco zivsia aj odspodu a ochotnejsie leti do otacok ako FZ6. Je to velmi obratny motocykel, ktory vas neraz zlaka suchnut stupacku o asfalt a postupne takto posuvat svoje limity.

Pri GSR mam pocit ze riadiaca jednotka nebola tak vyrazne upravena oproti GSXR ako je tomu u dvojice Yama FZ6 a R6. Tam to skrotenie prebehlo vyraznejsie avsak nijako na skodu.

Velkym plusom najma pre zacinajucich jazdcov je seriovo zabudovany ukazovatel zaradenej rychlosti na ktory si urcite velmi radi zvyknu aj skusenejsi sklerotici.

Povodne packy v prevedeni baranich rohov som vymenil za nastavutelne Rutany a mozno este okrem padakov by som tam uz toho vela nemenil.

Co sa zvuku tyka, na to ze su to origo koncovky, nie je to az taky vysavac ako poniektore ostatne 600 aj ked dunivy chraplak asi tazko mozno ocakavat.

Z toho co som vsetko mal moznost poskusat by som GSR hodnotil ako jeden z najlepsich strojov vo svojej kategorii na akom som sedel. Najma co sa pomeru ceny, vykonu a zabavneho faktoru tyka. Tak ako som spominal ze nie je zaludna ani pre nizsie postavy, tak takisto sa na nu celkom dobre dokaze poskladat aj jazdec s vyskou vyse 180cm. Velmi rad ju komukolvek odporucim aj dalej a nie je tam toho tolko co vytknut.