Suzuki GS 500E (1992)

Vlastník sampasler
Vloženo 8.5.2017
Aktualizováno 23.8.2017

Lety ověřená klasika GS500. Jako první motorka si myslím, že je to dobrá volba.

Kawasaki ER 5: Většinou má o 2.5KW víc než A2
Honda CB 50: důvod neuveden

První dojmy - Obrovské potíže s rozjezdem - po zimě, kdy jsem naposled seděl na moto v září v autoškole jsem byl nervózní jak de**l. Motor nebyl zahřátý a spojka zabírá cca půl metru před motorkou :D. Počáteční potíže ale překonali následné záchvaty eufórie

Motorku bych doporučil pro - Začátečník, který si troufne na 500 ;). Né každý by to měl mít v rukách, dle mého.

Přišla ta osudová chvíle, kdy se částka na účtě přiblížila využitelné hranici. Rodiče přesvedčeni, léto za rohem, tak jdu do výběru. Původní směr 125ccm mi každý rozmlouval. Fakt je, že při mých 186cm bych po kolenou nejezdil jen zatáčky :D. Tak jsem hledal něco spolehlivýho a rozumnýho. Volba padla do GS500. Mám dovoz z DE, nějaká Frau Helga přestříkala krásný původní lak černou metalízou a na nádrž dala čarodějnici na koštěti, no co :/... Každopádně s motorkou jsme si padli do oka. Sice potřebovala vyšistit karbec ( klasika - nešla do otáček ) a vyměnit oleják ( ten jsem dostal k tomu ), ale jinak vypadá richitg.
Motor má krásně plynulý nástup, chce ho sice trochu točit, ale 3000 po městě je v cajku. Zatím jsem ji moc nehonil, ale 120 při předjíždění jak prd a motorka by ráda jela víš. Ke spotřebě se zatím nemůžu vyjádřit, chce to víc km.
Co se týče posedu, tak pro moji výšku celkem v pohodě. Nohy na stupáčkách mám trochu víc ohlé, ale aspoň mám nádrž krásně uchopenou nohama. Původní řidítka jsou na posed trochu ležmo, dají se ale zvýšit. S baťůžkem jsem zatím nejel, místo tam ale je :D.

9.8.2017
Jedeme s partou na výlet do Krkonoš. Po cestě si začínám všímat, že mi nějak ztucha padají rychlosti. Nemluvě o neutralu, to byl nadlidský úkol ho najít. Postupně přichází další postřeh - při zastavení a podržení spojky se motorka dusí, jako by nebyla domáčklá spojka. Problémy se stupňovaly a po cestě domů si všímám, že už mi spojka nespína vůbec. Je to k nevíře, ale motorka mě celých 150km až domů, dovezla bez funkční spojky - řazení, rozjezdy, startování se zařazenou 1, ... Žádný problém! Nejprve jsem si myslel, že prasklo lanko. Doma ale stačilo jen poladit vůli a vše je jak dřív, dokonce lepší :)

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 08.05.17 v 20:39 10b.