Kymco Super8 50 (2010)

Vlastník Dzarous
Vloženo 4.5.2017
Aktualizováno 4.5.2017

Líný, ale jinak pohodlný kozí dech

První dojmy - Spolehlivá, nenáročná, barevná a nepřehlédnutelná.

Motorku bych doporučil pro - Jako cílovku si představuju frajírka, ale i slečnu okolo těch šestnácti, co s ním projedou sídlák pěkně před zraky nafrněnejch fellas a pasujou se tak do role kingů místního hůdu. Komu se ale skútr tak či tak líbí, a má k tomu věk a noty, tomu bych doporučil silnější verzi.

Koupil jsem ho z druhé ruky jako mrdku na vylítání, abych se naučil, nebo si spíše zvykl na hustší provoz, než budu mít hotový řidičák na větší obsah. Nikdy předtím jsem motorku neměl, pokud nepočítám fichtla, a prostě mě začalo štvát furt kysnout v autě.

Na svůj obsah je to poměrně těžký stroj. Původní majitel se živil jako poslíček, takže jej nechal odblokovat, přičemž tvrdil, že na tom i se svými sta kily běžně lítá osmdesát. Do sta kil mi dvacet chybí, ale na osmdesát v hodině jsem se nedostal ani z kopce s větrem v zádech. Maximálka je něco mezi 60 - 70 km/h, což na město stačí, co si budem povídat. U skútrů je ale beztak nejdůležitější akcelerace a spotřeba, což oboje splňuje na výbornou. Jezdí to za nic, tři litry benzínu, to běžně nadejcháte z okolního vzdoušku za průměrnou dobu stání v zácpě.

Potvrzuji, co napsali jiní. Do kopce to prostě nejede. Nevím jak dvoutakt, ale čtyřtakt prosí o slitování tak moc, že bych ho raději střelil jateční pistolí do hlavy motoru, než dál poslouchat jeho unavené kvílení při sebemenším stoupáku.

Prostor pod sedlem vystačí na povinnou výbavu a jednu přilbu, což nevadí, protože si beztak neumím představit, že bychom na tom jeli dva. Ocenil jsem křiklavé zbarvení, protože dojíždím do práce pozdě večer a aby tohle moto někdo přehlídnul, na to by musel bejt ožralej, idiot, nebo ožralej idiot.

Neměl jsem tu čest ho nějak ladit nebo rozebírat. Ne že bych byl tak levej, ale faktem je, že všechny výše uvedené skutečnosti nepřebije, jak moc spolehlivá záležitost tenhle skútřík je. Vždycky naskočí na první prdum a v pohodě doveze na místo určení. Velká kola zaručují pohodlí a dobrou manévrovatelnost. Výška jezdce 183 cm (a vyšší) neubere na prostoru pro nohy. Na celkovou ovladatelnost nebo dílenské zpracování si nedovoluji říct ani sopl popel.

Quad
Quad napsal 05.05.17 v 07:56 8b.

dobrá značka!