BMW R 1200 GS (2015)

Vlastník Petr_V
Vloženo 30.4.2017
Aktualizováno 30.4.2017

Vždycky jsem byl přesvědčený, že GS není nic pro mě. Jsou jich plné Alpy a vůbec... R1200R stačí...

A pak jsem se projel.

Ducati Multistrada 1200S: Můj sen - směřoval jsem k ní, vysněná motorka s úžasným designem. Jenže pak jsem se projel a wow efekt se nekonal. Necítil jsem se, bál jsem se, motorka mě až moc tahala. Na dálnici mě znervózňovalo jakoby odlehčené přední kolo. Vracel jsem ji se smutkem.
Triumph Tiger 1050 Sport: Měl jsem obavu, že mě přestane bavit jako tenkrát moje CBF 1000. A taky design.
Aprilia Caponord 1200: Už na ni nedošlo. Byla další v pořadí po Multistradě a GS. Spíše z hecu, podívat se i do neprobádaných vod.

První dojmy - Jak jsem uváděl, nikdy jsem GS neměl ve výběru a vlastně jsem jím i trochu opovrhoval. Motorka, kterou mají všichni ti pupkatí Němčouři v Alpách. Co na ní vidí? Já potřebuju něco zábavnějšího, s tímhle můžu jezdit, až mi bude padesát... jenže... loni v srpnu jsem se projel a zůstala mi v hlavě. Tak jsem pro letošní sezónu začal hledat.

Motorku bych doporučil pro - Samozřejmě určitě ne někomu, kdo má řidičák měsíc. Ale nemá moc smysl cokoli dodávat - musíte se svézt. Buď se zamilujete nebo si potvrdíte, že to není nic pro vás.

Doplňky na motorce - Padáky
Navigace
Quickshifter

Najeto zatím 700 Km.

Prvně jsem si GS půjčil ve Stratosu díky skvělému panu Semerádovi. Projel jsem se na Dubou a už na prvním kruháči na Proseku jsem kroutil hlavou, jak motorka jede jako v kolejích. To jsem nezažil.

Pak jsem zkusil quickshifter a smál jsem se jak osel

Vracel jsem ji po třech hodinách a nechtělo se mi. Hrozně mě bavila. Podvozek a palivové mapy dohromady poskládali krásnou písničku a já si celé tři hodiny užíval. Na jaře roku 2017 se mi pak podařilo sehnat zánovní, dva roky starou, téměř nejetou a v záruce. Bylo rozhodnuto.

Zatím nemám naježděno moc. Čekají mě týdenní Alpy, kterých se nemůžu dočkat. První pojížďky kolem Prahy ale ukázaly, že jsem udělal dobře a že to byla skvělá volba. Motor nádherně táhne, v módu Dynamic jede jak svině píchlá šídlem :) Ovladatelnost je na jedničku.

Obul jsem nově na Pirelli Scorpion Trail 2 , které mají být pro GS LC top pneumatiky. Zatím nezklamaly, ale hlavní zkouška je ještě čeká.

Mates_na
Mates_na napsal 19.05.17 v 12:05 10b.

Jj kdo nezkusil kritizuje, kdo zkusil, ten ji jezdí Užívej !

mike_fish
mike_fish napsal 07.05.17 v 21:11 10b.

... bo se neprojeli na RS? krásná mašina

Petr_V
Petr_V napsal 07.05.17 v 18:54

Borci děkuju všem Hezkou sezónu!

rudirt
rudirt napsal 07.05.17 v 18:40 9b.

" Vždycky jsem byl přesvědčený, že GS není nic pro mě..."
Jo, na každého jednou dojde... proč asi jich jsou plný Alpy...
Gratulace!
Mnoho pohodových km.

Brukev
Brukev napsal 04.05.17 v 11:49 10b.

Hezky popsané a parádní stroj,,, jo alpy sou alpy