Honda FJS 600 Silver Wing (2004)

Vlastník kokost
Vloženo 22.4.2017
Aktualizováno 29.11.2019

Sice skútr tělem, ale motorka duší..

Motorka koupena od -MP- (Třebíč)

Suzuki AN 650 Burgman: Není to Honda...

První dojmy - Po prvním svezení jsem nechtěl slézt a opustit jí na těch pár dní, než jsem zařídil náležitosti ke koupi... Neuvěřitelně hodná, odpustí hodně člověku, co jde po 20 letech do sedla.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji především lenochům, pohodlným lidem, co se chtějí kochat, zároveň ale i polykat kilometry rozumnou rychlostí. ;-)

Doplňky na motorce - Rám, vyhřívané rukojeti, kufr, alarm, plexi.

Chtěl jsem něco na cestování pro lenocha, který chce při jízdě pohodlně sedět v křesle. Golda si nemůžu dovolit, u Silvera je navíc bonus v tom, že prostě sednu, jedu, necrcam se s řazením.
Najeto zatím jen cca 400Km, protože když Já si v dubnu koupím motorku, tak z krásných skoro 20st.C skočí počasí ze dne na den zase k nule a sněžení, takže zkušenosti sbírám pomalu, abych neumrzl.. Postupně to tu doplním, slibuji!

Tak před 2 týdny jsem zazimoval a můžu konečně doplnit zkušenosti po první sezóně.
První rok nevyšel zcela dle přání, najel jsem pouze 5000 Km, pouze jeden delší výlet ze západu do Jizerek, Krkonoš, krátké nakouknutí do Polska, nějaké výlety na Šumavu, zbylé 3 tisíce najeté po okolí. Pracovní vytížení dovolovalo pouze výlety po práci (často až za tmy). Zvláštní je, že autem je cesta z práce domů dlouhá 5 Km, na Silveru 100-200Km. Největší porce Km v kuse (pouze se zastávkou na tankování) cca 400Km a stejně se mi nechtělo slézt.

Silver jede skvěle, nejsem již tak nadšený, jako na začátku...ale po každé jízdě jsem nadšený ještě o kousek víc!
Spotřeba z počátečních 6,5l, kdy jsem musel každý rozjezd dávat naplno klesla na 5,2l/100Km bez kufru - s ním na 5,7l/100Km (kombinace město, okrsky, dálnice).
Jak jsem psal již po prvních jízdách – neskutečně pomáhá žehlit nezkušenost řidiče. Jsem přesvědčen, že jinou bych v několika krizovkách přinejmenším položil. Zato Silver mě vždy neskutečně podržela a ze situace vyvedla.

Další dvě sezóny za námi, o 14 000Km více zážitků. Spokojenost s volbou stroje neklesla ani o milimetr.

Za celou dobu krom výměn náplní, destiček, pneu, řemene, 1 žárovky, baterky a svíček, potřebovalo vyměnit navíc pouze ložisko krku a pružinky spojky.

Přiložím i nějaké foto z výletů:

Přestože nebývám strojům moc věrný, auta měním max. po 2 letech (měnil bych častěji, ale krotím se), u SW tuto potřebu nemám, nepřišel jsem na nic, co by mi jí dokázalo nahradit..

tomcruise77
tomcruise77 napsal 04.01.18 v 05:59 10b.

Paráda, jen ta spotřeba není nic moc.

Krtek.Sileny
Krtek.Sileny napsal 03.06.17 v 05:10 10b.

karlos18
karlos18 napsal 11.05.17 v 02:13 9b.

Super stroj, taky ho mám a nedám na něj dopustit.

kobra33
kobra33 napsal 23.04.17 v 15:56 10b.

Je to koráb, ať slouží. Mně na cesty co jezdím vyhovuje Xmax 250.

mirapulec
mirapulec napsal 22.04.17 v 13:21 10b.

Tak už vím kdo může za to hnusný počasí Jinak gratulace.Kamarád na ní má přes 150tis km