Suzuki GS 500E (2002)

Vlastník Fiilaaa
Vloženo 19.4.2017
Aktualizováno 4.10.2017

Moje první silnější mašina. Modrá Suzuki GS500E v techničáku GS500U (nechápu). Rok výroby 2002.

První dojmy - Jako 18ti letý jsem si po brigádách vydělal na svoje GSko. Je to můj mazel, o kterého se snažím pečovat. Je to lehká a malá motorka, takže lehko ovladatelná a krásně poslušná.

Motorku bych doporučil pro - Pro začínající motorkáře nebo pro holky.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, laďák, reflexní pásky na kolech

Proč GSo? Protože mi všichni motorkáři tvrdili, že to je jedna z nejlepších možností na začátek. A taky že měli pravdu. GSo je super, rychle jsem se s ním sžil, protože je fakt lehoučké a poslušné.

Jezdí se s ní krásně. Lehce se ovládá. Má nádherný bublavý zvuk dvouválce. Do 130 zrychluje krásně, pak už začne být línější. Nejvíc jsem s ní vytáhnul 170 (ve dvou). Ve předu bych klidně ocenil 2 kotouče a systém ABS by také nebyl na škodu. Jelikož je to naháč, tak při vyšších rychlostech to hodně fučí a někdy i háže hlavou, proto nejspíš příště vezmu něco s maskou. Při vyjížďkách by mi to ani nevadilo, ale když člověk cestuje někam dál, tak to začne unavovat. V tomto mi pomahá plexi, které ale vypadá šeredně :D.

Dají se na něm zvládnout klidně i delší trasy. Zatím mám za sebou jen jednu sezónu, ale i tak jsem na ní už cosi najel a procestoval. Dokud člověk na ní jede sám, tak není problém, ale cestování ve dvou už začíná být nepříjemné, jelikož motorka je vážně malá. Nebo také dobržďování ve dvou, nedej bože ještě při jízdě z kopce, není moc příjemné s jedním kotoučem vepředu.

Ono i ten výkon začne být po čase nedostačující. Nejsem ten typ co by potřeboval trhat rychlostní rekordy. Ale čím dýl na ní jezdím, tím víc toužím po větším zrychlení.

To budou taky nejspíš hlavní důvody, proč se s GSem rozloučím.

Ale jinak co se týče spolehlivosti, tak paráda. Neměl jsem s ní zatím žádný problém. Jezdil jsem s ní klidně i 400 km denně a bez problému. Olej kupodivu nežere, i když většina GS žere. Spotřeba i když jedu svižně pořád s plným, tak nikdy nebyla větší než 5l/100km. Na motorce už byl laďák, čehož jsem se bál, když jsem GSo kupoval, ale motorka má krásný hlubší zvuk, takže dobrý.

Fiilaaa
Fiilaaa napsal 22.04.17 v 11:53

PatMatbanda
PatMatbanda napsal 21.04.17 v 09:18 10b.

To je jasný, U jako unforgiven. http://www.csfd.cz/...esmiritelni/prehled/