Triumph Speed Triple (2011)

Vlastník Frankie
Vloženo 12.4.2017
Aktualizováno 9.7.2019

Vloženo: 18.04.2018, Uskutečněno: 15.03.2018, Zhlédnuto: 11x

Zima má jednu jedinou výhodu - je dost času na údržbu a na úpravy. Nechal jsem kouknout na ventily a vyměnil svíčky a pak mě čekala ještě jedna věc ohledně podvozku. Při poslední podzimní vyjížďce se se mnou elegantně rozloučilo gufero a vytekla mi vidlice. Nevadí, o důvod víc nechat podvozek repasovat. A tak jsem odvezl motorku do servisu se slovy: předek teče, takže nová gufera a olej a když už, tak repasujeme rovnou i zadní tlumič, ať je celý podvozek jako nový a mám zase na nějakou dobu pokoj.
Samozřejmě jsem si neodpustil svou obvyklou poznámku že je to na mě moc tvrdé a popsal jak pod mými 62kg motorka neustále poskakuje. Je mi jedno jestli vymění pružiny, nebo si pohrají s tlumením, prostě chci podvozek dostatečně sportovní, ale aby tam přibylo trochu komfortu. Za pár týdnů bylo hotovo a jak jinak Stejně jako před půl rokem v jiném servisu žádná výměna pružin ani úprava tlumení. Prý to (kromě výměny oleje a těsnění, celkem za 6500) stačilo jen správně nastavit. Já už mám normálně pocit, že si ze mě všude dělají srandu. Řeknu že chci motorku měkčí ať to stojí co chce a oni s tím neudělají nic. Buď je ten podvozek opravdu takový shit, že se s tím nedá nic dělat, nebo se do toho zkrátka nikomu nechce.
Jak se motorka chová ? Samozřejmě úplně stejně jako loni. Takže skáče, drncá a kope. S tím rozdílem, že po repasi o kousek víc reaguje na nastavení a hlavně předek se jeví o něco tužší a schopnější. Pokud jedu pomalu, na pohodu, je to motorka úplně k ničemu. Jak začnu tahat a pohybuji se po okrskách cca mezi 150 - 200 km/h, rázem to začíná dávat smysl.
Pěkně mě to štve, ale obávám se že s tím nenadělám nic. Zařekl jsem se, že už to nikam nepovezu, že až mě to fakt přestane bavit, rovnou koupím něco jiného. Ale co když ten Speed kromě toho jak dobře vypadá, má takový skvělý motor ???

Frankie (731) napsal 18.04.2018 v 16:09

Předek je v pohodě, ten funguje jak má, využívám zhruba tři čtvrtiny zdvihu a s reakcí vidlic jsem spokojen.
Ale vzadu je to strašný. Údajně nastavení statického předpětí OK a pružiny měnit netřeba.
Ten podvozek je vůbec zvláštní, když jedu pomalu, tak to drncá, skáče a kope a když jedu opravdu jak hovado rychle a agresivně, tak se to zase trochu vlní a houpe. Nastavení má vliv jen na to jestli se to při prasojizde houpe nebo ne. Na pohodlí má nastavení podvozku vliv nulový.

TRIBES (9) napsal 18.04.2018 v 15:59

Jinak je pravda, že většina servisů je nahovno.

TRIBES (9) napsal 18.04.2018 v 15:59

Potřebuješ měkčí pružiny (jestli už máš předpětí na miniimu). Jestli to moc odskakuje, tak zkus pomalejší odskok.

• Yamaha tour

Protože pořád nevím co bych a láká mě zkusit co nejvíce motorek abych věděl co si třeba časem pořídím, navštívil jsem kromě Ducati další předváděcí akci, tentokráte firmy Yamaha, zaměřenou převážně na modely MT. Akce j

Vloženo: 15.05.2018
    Uskutečněno: 11.05.2018
  • Ducati tour 2018

Tak jsem se zase po dlouhé době dostal na předváděcí akci, konkrétně na Ducati tour do Milína. Předváděcí akce této značky (dříve Ducati den v Mostě) navštěvuji nepravidelně již od roku 2004, kdy Monster S4R deklasoval t

Vloženo: 28.04.2018
    Uskutečněno: 28.04.2018
  • nové pneu

Došlo na výměnu sjetých pneu za nové a tím i k rekapitulaci, jak se ty staré chovaly a jak vydržely. Jedním slovem paráda. Vzadu třísměsové, vpředu dvousměsové Bridgestone S21 mohu jen a jen doporučit. Nejen že až do kon

Typ: Údržba
    Vloženo: 04.05.2018