Kymco Xciting 400 (2016)

Vlastník Peppap
Vloženo 4.4.2017
Aktualizováno 27.4.2017

Krásný, rychlý, spolehlivý a pohodlný stroj. Agresivní brzdy, které fungují na jedničku a spolujezdec si pohodlí také vychvaluje.

Motorka koupena od Chrudim (Chrudim IV)

Yamaha X-max 400: Dražší, slabší a méně vybavený
Aprilia SR Max 300: Slabší a méně pohodlný

První dojmy - Při přechodu z 125 mě příjemně překvapil výkon, akcelerace. Ovládání obdobné a pohodlí ještě o level výš. Strašně líbivý vzhled a prostor pod sedadlem.

Motorku bych doporučil pro - Ve městě se dá pohybovat bez problémů, ale už počítat s tím, že je větší.

Doplňky na motorce - Topcase SHAD 46

V rámci tohoto segmentu skútrů asi nejlepší volba. Jak z hlediska výkonu, pohodlí, výbavy a za jakou cenu. Řešil jsem ho nějakou chvíli a vybral jsem nejlépe.
Jízda a ovládání je bez jakýchkoli výtek, už občas postrádám trochu výkonu navíc, ale to už musím přesedlat na výkonnější stroj. Brzdy jsou agresivní a nástup je rychlý, stroj je stále dobře ovladatelný.
Spotřeba do 130km/h: cca 3,5 - 4l
Spotřeba nad 140km/h: cca 5l
Na úložné prostory se mohli více zamyslet, neuškodila by větší schránka u řidiče, zamykatelná na odložení, telefon se nevleze.
Pod sedlem dostatek prostoru, vlezou se i dvě přilby.

MyKymco
MyKymco napsal 18.08.17 v 11:48 10b.

Zdravím kolegu, mám úplně toho samého (i barevně) od dubna 2016 a zatím velká spokojenost. Za sebou mám nepočítaně vyjížděk, asi 11.000 km (minulý týden třídenní výlet přes celou republiku a zpět, ve dvou naprosto v pohodě) a nemohu si stěžovat. Jinak souhlasím - vybíral jsem také mezi X-maxem a ještě Burgmanem a vyhrál XCiting; výkon navíc už také postrádám (prostě člověk si za čas zvykne a chce víc a víc , nicméně stejně nakonec zjišťuji, že to vlastně stačí; brzdy už zaujaly kdejakého kolegu na mnohem větších strojích, na tom předním kole působí impozantně a opravdu brzdí; spotřeba do 4l, nejčastěji kolem 3,8l a to i ve dvou a rád se svezu; schránka u řidiče je opravdu nevychytaná (malá, neuzamykatelná), nicméně nabíjení MT jsem už párkrát použil;

Takže hodně šťastných kilometrů

kobra33
kobra33 napsal 06.04.17 v 08:00 10b.

Pěkný stroj, Kymco má skútry povedené. Hodně šťastných km.

Donald
Donald napsal 04.04.17 v 12:38 10b.

Mám ho taky. Kvalita, spolehlivost, výkon, technologie, cena. Ve všem překonává konkurenci!