Yamaha YZF-R6 (2003)

Vlastník JurajNaBajku
Vloženo 28.3.2017
Aktualizováno 28.3.2017

Moja radosť. Mám ju rok, je to moja prvá (ak nepočítam autoškolu) a nemôžem byť viacej spokojný.

Honda CBR 600RR: R6 si proste získala moje srdce...

První dojmy - Na začiatku boj s prevodovkou, výkon v nízkych otáčkach, nevhodná na dlhé cestovanie, chýba ukazovateľ stavu nádrže... Ale aj tak ju milujem. Stačilo sadnúť, prevetrať ju a bolo jasné.

Motorku bych doporučil pro - Všetkým komu sa páči, pokojne aj začiatočníkom s rozumom, na nízkych otáčkach je krotká.

Doplňky na motorce - Výfuk Two Brothers, konverzia reťaze na 520 a ladený motor.

Osobne som zaťažený na motorky z rokov 2000 - 2005, páči sa mi design s krivkami a hlavne jednoznačne preferujem elektronické vstrekovanie paliva, ale ešte pred povinnými emisnými nezmyselnosťami. Jazdím hodne po meste do ktorého sa dostanem po diaľnici, chcel som stroj ktorý bude výkonný ale aj dostatočne obratný, ľahký a keďže som vysoký tak s kapotážou, nápor vetra na klasickom naháči mi lezie na nervy. Z vtedajšej ponuky na inzerátoch padla voľba na CBR 600 RR alebo R6. Prečo padla voľba na tú druhú je jednoduché, v mojích očiach CBR-ka bola vysoko kvalitná motorka no R6 bola tá pravá.

Vlasnosti motorky - je to síce japonka, ale má trochu talianske korene - hlavne prevodovka. Každý kto zažil prevodovky na 600-vkách od Yamahy na týchto ročníkoch vie, pre ostatných len toľko že si vyžaduje špecifický prístup (patrí to ku charakteru). Výkon v nízkych otáčkach je na úrovni 125ccm skútra, aj keď mi to pár krát zachránilo situáciu. Nemá ukazovateľ stavu nádrže, len hladné oko. A pomerne často treba nastavovať synchronizáciu škrtiacich klapiek. Určite by sa našlo veľa iných drobností a nedostatkov, ale stačí ju ísť prevetrať, priblížiť otáčky k červenej a všetko je zabudnuté. Jednoduché elektronické vstrekovanie ešte bez emisných nezmyslov je pre mňa veľké plus, dá sa krásne ladiť a nastaviť podľa vlastného. Mám na moto vlastnú lambda sondu pre nastavenie zmesi a upravený predstih, vďaka tomu v stredných otáčkach má hodne dobrý odpich. Brzdy originál, pre mňa sú akurát.

Podvozok je samozrejme tvrdý, dlhé cesty sa spraviť dajú, len treba počítať s bolesťou zadku, mne to nevadí, moje cesty sú dlhé najviac 30 minút a to sa dá zvládnuť vcelku pohodlne. Sedlo pre spolujazdca je viac menej na okrasu a odkladací priestor tak isto takže treba nosiť batoh. Moto jednoznačne miluje rýchlu jazdu, ideálne aby otáčky neklesli pod 6000, viac nemusím dodávať. V mestách v ktorých jazdím ja nemám najmenší problém s obratnosťou.

alfa33ti
alfa33ti napsal 02.04.17 v 19:02 10b.

Krásná nadčasová motorka

Lys
Lys napsal 02.04.17 v 13:28 10b.

Fakt pěkná, ať to lítá a hlavně zatáčky pod plynem, ať nevyplaveš.

JirkaOhera
JirkaOhera napsal 01.04.17 v 22:38 10b.