Honda NX 650 Dominator (2001)

Vlastník Labakov
Vloženo 27.3.2017
Aktualizováno 25.9.2018

Vzhledem k rodině jezdím míň a zároveň stárnu, stávající Tiger je skvělá motorka s úžasným motorem, ale prostě ta váha je moc. Chtěl jsem něco co je lehké (ideálně +- 180kg), jednoduché a přinutí mě to zpomalit.

Yamaha XTZ 660 Tenere: Těžší, větší
Kawasaki KLE 500: Už jsem měl, dobrá motorka, ale asi bych uhnal motor protože láká ke sportovní jízdě
Beta ALP 4.0: Moc malý
Suzuki DR-Z400S: Moc malý + dražší + horší stav

První dojmy - Je to motokolo, motorka je někde podemnou, lehoučký, obratný. Motor tak nějak jede, samozřejmě je to bída, ale co už, chci jezdit pomalu.

Vybráno jako jednoduchý stroj, který nebude lákat k rychlé jízdě, toto splnil - tam kde jsem předtím jezdil 120 tak teď jedu 90 a připadá mě to akorát. Motor je nic moc, ale dá se to přežít, prostě to nějak jede. Je to klasický jednoválec, tj. dole se klepe jako ratlík a v otáčkách umře. Ale s tím jsem počítal.
Motorka je ale úžasně primitivní, to se mě hrozně moc líbí, to je snad i Jawa 350 složitější.
Cestování:
- nulový úložný prostor
- neexistence ochrany - ale mě to vyhovuje, štítek odráží do cca ramen - helma už je mimo turbulence. Problém bude asi při dešti.
- klasické endurové sedlo, prdel asi bude bolet hodně
- ideální pro cestování budou okresky a rozbité nevadí

Tak po 2 sezonách a 3tis km šla pryč. Na první pocit to bylo dobré, ale potvrdil jsem si, že pro mě je turistika lepší a na turistiku jsou zase lepší motorky. Bylo to příjemné retro a kdybych potřeboval dojíždět do práce tak úplně super.

SERZO
SERZO napsal 29.03.17 v 22:50 10b.

Poctivé Endurko...
Tiež som o nej uvažoval ale Tenerka bola už vysnívaná...
Samozrejme dávam 10b.
Zároveň Ťa pozývam do skupiny ,,Staré ale poctivé Endurá" Až budeš mať záujem tak nás tu nájdeš... Mimochodom v máji ...5/2017 organizujem Slovakia Trip.

greydog
greydog napsal 28.03.17 v 16:38 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 28.03.17 v 08:45 10b.

Osvědčený stroj, hezká barva. At' Ti dělá radost.