Kawasaki Z 750 (2007)

Vlastník Majto
Vloženo 20.3.2017
Aktualizováno 16.5.2019

Živá motorka s dostatkom výkonu, skvelý zvuk a agresívny dizajn

Aprilia SL 750 Shiver: v??šie náklady na starostlivosť
Honda CB 600F Hornet: v??šie sympatie ku Kawasaki a k dizajnu

První dojmy - Motorka sa veľmi dobre ovláda, v zákrutách je pomerne istá, motor má lineárny priebeh a dostatočnú silu, dizajn je pre každého individuálny ( podľa mňa veľmi podarený, agresívny) . Prvé dojmy sú veľmi pozitívne a s kúpou motorky som maximálne spokojný

Motorku bych doporučil pro - Motorku by som doporučoval jazdcovi čo má na motorkách aspoň niečo odjazdené, motorka je hravá a viacmenej určená na zábavu a bláznenie

Doplňky na motorce - Na motorke mám plexi od Puigu, striekané bočné plasty aj disky do čiernej farby , padáky od SW motech , ladený výfuk od SC Project , športový držiak SPZ od Baracudy

Zeda som si vybral kvôli jeho vzhľadu a agregátu ktorý celú motorku ženie vpred. Vo svojej kategórií tento motor vyšiel ako ideálna voľba. Rozhodoval som sa medzi Hondou a Apriliou no dobrá ponuka na Zeda v úprave akú som na motorke chcel rozhodla. Na motorke mám nabehané neaké tie kilometre a hodnotím to veľmi pozitívne. Motor ide krásne a lineárne , pri otočení plynom sa motorka mení na beštiu. Podvozok je pre jazdca ako ja dobrý, motorka je na ceste istá a veľmi dobre ovládatelná. Úložný priestor je minimálny no základné veci tam jazdec zmestí (mne sa tam podarilo narvať lekárničku, náradie, reflexnú vestu a aj sprej na zalepenie defektu :D ) Servis som zatial riešiť nemusel iba bežné veci ako je olej , filtre a sviečky. Motorka je určená viac menej na športovú jazdu , na bláznenie čo pochopíte hneď keď si na ňu sadnete. Isteže sa dá na motorke spraviť aj neaký ten trip no neviem ako by si cestovanie pochvaloval spolujazdec.

Doplnenie po nejakých tých KM :)..

S motorkou som stále neskutočne spokojný.. Motorka ma už cez 42000 km a jazdí nádherne hladko. Servis som riešil úplne bežný ako výmena reťazového kitu od D. I.D v zlatej farbe, na motorke bolo menené ložisko v prednom kolese (majiteľ predomnou rad chodil po zadnom) bolo ho treba vymeniť. Menil som pravidelne olej od motulu, bola vymenená komplet brzdová kvapalina, odvdzušnené brzdy a vymenené filtre. Momentálne bude treba vymeniť baterku a prednú gumu a motorka bude tip top. Zvuk a prejav motora ma stále baví a napriek tomu ze to je motorka z 2007 roku vyzerá akoby pred pol rokom vyšla z pásu. Určite kúpu neľutujem a odporúčam každému. Najbližšie roky určite meniť nebudem :).

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 30.06.17 v 22:08 10b.

vopák
vopák napsal 21.03.17 v 08:24 10b.

Parádní mašina.. Přeju pohodový kiláky.

findejs1310
findejs1310 napsal 20.03.17 v 17:55

Krásnej Zed v té nejlepší barvě která k němu patří.