Yamaha FZS 1000 Fazer (2002)

Vlastník hondas1
Vloženo 18.3.2017
Aktualizováno 18.3.2017

Je to červená vyladěná kráska , která opravdu dovede být brutální mrcha a i se sní dá jezdit v klidu a míru v pohodlném posedu. Perfektní rychlý cestovní stroj se super spotřebou.

Kawasaki Z 750S: Protože jsem chtěl něco co nebudu za rok prodávat a YAMAHA Fazer 1000 je TOP.....Nálož z R1 v civilní podobě😉

První dojmy - Tak vybíral jsem vlastně ze dvou Fazeru a ten první mě moc nenatchnul originální nízký řidítka do vlaštovky a při projížďce při brzdění se celej chvěl od předních brzd a chrastila přívěra hned po nastartování, tak jsem byl z Fazeru dost skládání a jel jsem domů, s tím že moje Kawa ZR7 byl super stroj ,kterej fungoval perfektně. Druhej den jsem jel přes známého se mrknout na dalšího Fazoše a to už byla jiná liga ... Super stroj vyladěnej od A do Z prostě "komplet MENU" zvýšené široké řidítka,3x kufry, klín pod motorem ,zadní blatník , ladak atd. Projel jsem se a řekl jsem si tak to musím mít ...hned jsme sepsali smlouvu ,zaplatil a odjížděl domů s rohlíkem v helmě 😁

Motorku bych doporučil pro - Pro zkušené jezdce bych řekl, nezkušený určitě lehce přepálí zatáčku a je zlé!

Doplňky na motorce - Doplňků na motorce je fakt hooodne to doplním příště.

Vybral jsem si Fazoše pro krásu , sílu, rychlost, pohodlí prostě universální stroj mino teda terénu na to mám vděčnou Kawu KLE 500.
Mám ho chvíli takže moc hodnotit ještě nemůžu (750km najeto).
najeto mám hodně s jinými stroji,ale takhle výkonej stroj jsem ještě neměl.
Motor je uchvatnej vlastně se nedá přidat na jedničku víc než cca 1/3 plynu jinak letite vzhůru je to síla ,po městě to moc nepohonite do vysokých otáček,to už by tam bylo hned přes kilo a všichni lidi by si klepali na hlavu co to je za blázna.Brzdy teda brzděj perfektně proti Kawe kupodivu i zadní. Tak podvozek je stavenej na tenhle motor takže i při vysokých rychlostech jsem nezaznamenal nervozitu podvozku .Ovladatelnost zatím nemůžu při tak malém nájezdu a studeném počasí hodnotit, zdá se že to bude poslušná holka, která se bude chtít hodně pokládat do zatáček což mám rád,na Kawe ZR7 nebyl problém zbrousit nejen stupačky,ale i pohotovostní stojánek o 1,5cm a žádnej Poser proužek nikdy nebyl. Se spolujezdkyní jsem najel zatim málo ,ale když jsem jel tak byla hodně spokojená jaké je pohodlí a jak mašina neuvěřitelně tahá a pro mě i jízda ve dvou Super!
Úložný prostor vlastně skoro pod sedlem není ale já mám 3kufry ve výbavě takže pohoda.
Spotřeba a to se s Fazošem učím zatím na nádrž 6,56l/100km
Zatim jsem vyměnil olej ,olej.filtr ,vyčistil KN vzduchový filtr a hlavně promazal a vysvětloval přívěru.
Jeste k té priveře tak předchozí majitel ji nějak nezdržoval a začalo mi to házet chybu privery a představte si to ,že to byla taková blbost prostě se rozstelovali lanka a privera neotvirala dostatečně...A teď to letí zas tak o 20% líp.
Nejvíc mu sedej rovné silnice ,ale i okrsky úplně v pohodě ,protože ho fakt nemusíte pořád honit jako supersporta.Takovy ty vesnický hrbolatý trojky ,tak na těch to už dost poskakuje hlavně předek,ale ještě jsem nesteloval odpružení tak se to možná zlepší.
Jinak cestovat se urco dá parádně od toho tenhle stroj je,já teda nikde daleko ještě nebyl😁 v ty zimě!!!

tudydudy
tudydudy napsal 22.03.17 v 22:01 10b.

Luxusák

spike-cz
spike-cz napsal 22.03.17 v 14:21 10b.

nadčasová motorka

MARTlN
MARTlN napsal 21.03.17 v 12:23

Je az k neuvereni, ze za 15 let jeste vsechno funguje a vypada to pekne. Zajimalo by me, jak budou vypadat dnesni motorky za 15 let.