renocar_unor

ČZ 175/477 (1969)

Vlastník Topotek
Vloženo 17.3.2017
Aktualizováno 18.3.2017

Tchánovo (dědovo) motorka, ny ní po novém laku

První dojmy - Super stará klasika, nelíbila se sice barva, ale dobře se s ní jezdí, dobře se ovládá a na první učení je to dobrý. Jen je škoda, že to má obrácené řazení než současné motorky jednička nahoře. Na učení je dobrý spojkový automat, jdou tam kopat pěkně rychlosti.

Motorku bych doporučil pro - Kdo má rád klasiku starou a kdo se chce naučit na motorce.

Doplňky na motorce - Bude nosič, pod sedlo se fakt vejde jen povinná výbava.

Nejprve jsem si koupi skůtr Kentoya 50, jezdil jsem na něm asi rok, super mohl jsem na podlaze ovéz i pytel cementu, ale nejelo to . Pak jsem si řekl, že si teda udělá řidičák na velkou motorku, protože dědovi se váli jedna stará číza v garáži. Zprvu jsem ji prostě vytáh, vyměnil benzín, ten starej byl fakt humus asi po 7 letech , trochu vyčistil nádrž a už se šupajdilo. Trochu jsem bojoval s řazením, protože při řazení na vyšší rychlosti se muselo šlápnout na zobáček řadičky, aby se vrátila do neutrální polohy, jinak zůstala viset a motorku jsem takhle něolikrát vytočil naprázdno, protože spojkový automat funguje. Po roce používání jsem si řekl, že ji navrátím do původních barev, ale nikde jsem nesehnal dnešní čísla, tak jsem podle houkačky a vnitřku uchycení zadního tlumiče barvu odhadoval na lístečcích velikosti 10x5cm, no horzný. nakonec červenou bych řekl, že jsem trefil, ale tašedá se mi nezdá, ale co se dá dělat, teď to znovu stříkat nebudu. Dále jsem vyměnil světlo, bylo tam z 175/487 novější model na stejným rámu, za původní sehnal nechutně drahý kontrolky a postupně zase dal motorku dohromady. Teď už zase vypadá k světu, jen malý drobnosti doladit - držák relé, kaslík baterky, malý kryt řetězu. Jinak jezdí se s ní krásně, po okreskách okolo domova do 20 km úplně super, po malým městě taky - sundal jsem blinkry neorigo, páč mám jen 50W dynamo a to při puštění blinkru způsobilo, že blikalo i hlavní světlo, prostě když to sečtu tak fakt nestačí 35W hlavní světlo, 5W obrysovka, 5W (nebo 10 teď nevím) zadní světlo a 5W osvětlení budíku tachometru tak jsem nadoraz a to když dám dálkový tak je to ještě 5W kontrolka dálkových.
Fotky přidám časem mám tu "původní" barvu z garáže, a pak jak jsem ji předělal, ta šedá prostě asi není ono, ale sežeňte dle fór kladívkovou šedou přesně ji převedo do stupnice RAL a pod. , které se dnes používají i ta z normy, kterou jsem na netu našel, prostě převod nemá, anebo je neskutečně dobře zašitej , že jsem ho na netu nenašel.
Ještě původní je to tzv. olejnička - odděené mazaání, tak jsem ho tam ase fiktivně přidělal, ale zatím leju olej furt do benzínu v nádrži.

spike-cz
spike-cz napsal 24.03.17 v 17:21 10b.

číza je nej ...

Lenfi
Lenfi napsal 21.03.17 v 16:28 10b.

Paráda!

Rottweiler
Rottweiler napsal 21.03.17 v 14:26 10b.

Fakt pěkná.S tou barvou je těžké se trefit.najít kousek původního laku a pak se trefit podle vzorníku barev je prostě umění.Mám v předrenovačním stavu tu samou,jen s předním světlem a přepínačem Aprilia.Snad se k ní tak do 5 let dostanu.

Topotek
Topotek napsal 21.03.17 v 09:54

Nazdar lidi,
díky moc za komentáře , ani jsem nečekal nějakou odezvu .

boek
boek napsal 20.03.17 v 19:13

pěkná, taky by jsem ji hned bral.. měl jsem podobnou