Triumph Speed Triple (2006)

Vlastník Brukev
Vloženo 13.3.2017
Aktualizováno 18.4.2017

Krásná klasika co se jen tak neokouká s velmi zajímavým motorem a rebelskou image

BMW K 1200 R: Asi jsem na to ještě mladej

První dojmy - První dojmy byla klasika. 2 stupně, sníh s deštěm, ta věc nepodřazovala a na dálnici se mi nezdála extra rychlá ( jel jsem z Jablonce na boleslav ). No ale už jsem něco najezdil, tak mi bylo jasné že si člověk musí zvyknout a každá motorka má své vrtochy... více v recenzi

Motorku bych doporučil pro - Pro Nás, nadšený motorkáře

Doplňky na motorce - Laďáky, Padáky, Štítek

18.4.
Tak máme s " Speedym " najeto cca 1200 Km ( jaro nic moc ) a rád bych popsal zážitky/srovnání které jsem načerpal.
1. Je zajímavé že i když jsem přešel z MT09 2016 na 10 let starou motorku, je mi na ní líp = nevadí mi že je stará - ba naopak
2. Určitě to není ten nejrychlejší naháč na světe ( i když jsme už dali i 242 km/h) ale má neuvěřitelný charakter. Asi tomu pomáhají i origo Arrow/Triupmh laďáky, nicméně každá projížďka je zážitek. Asi i srovnatelný se Super Dukem.
3. Třívalec je fakt parádní na svižné ježdění po okreskách a se správným vejfukem má i parádní zvuk. Jen bych u vítal ještě další 1500-2000 ot. než zasáhne omezovač... tam je to parádní fofr
4. Podvozek je tak akorát ( tady byl SD nejvíc ) a to samé brzdy... Prostě celé dělané na hodně svižnou jízdu ale nenutí tolik k závodění.

Celkově je Speed fakt hodně zábavná a rychlá motorka, na který se člověk baví i když jede pro rohlíky... asi si ho chvíli nechám )

Rád bych začal popořádku, aby bylo jasné kam směřuji.. takové malé porovnání mého krátkého a úžasného motoživota...
Start byla Bandaska 650 S. Moto jako nová a moje úplně první Moto ( bylo mi 35 let ).
Těžká, pohodlná a klidná. Já neuměl nic a už vůbec né zatáčet. Krásné zážitky a mnoho učebních km. No chtělo to se posunout...
Yamaha FZ1 N. Kráska, doteď na ní myslím ( jeli jsem Chorvatsko, Alpy, České hory ) no byla to FR verze 78 KW ale i tak jela nádherně a měla obrovské charizma... krásný zvuk, pohodlná a naučil jsem se na ní zatáčet. Pak přišla v rychlosti úplně nová Yamaha MT 09 ... krásná, rychlá, pohodlná ale... ( omlouvám se ) chybělo MUŽO prostě mě nevzrušovala jak bych čekla .. objela se mnou Tatry, Jeseníky ... ale prostě to chtělo větší drama. A to mi dala KTM 990 Super Duke ... pecka, pecka, pecka.. Víc netřeba dodat... . Ani nevím proč jsem jí prodal naštěstí jsem ten samý den narazil na Speeda přesně podle představ . tekže :
Zlaté vidle, origo laďáky Triumph, černá barva, origo štítek... přesně takhle jsem to chtěl. No silnice oschla a já hurá to tedy vyzkoušet. Ta motorka je neuvěřitelně cool ( můj názor ) a to se prostě počítá... ty kukadla jsou prostě vidět i ze sedla. Laďák spolu s 3 válcem dělá nádhernou atmosféru a pochopitelně přidává 300 koní. Motor jede krásně od spodu a vrčí u toho jako lokomotiva ( kdo měl 3 vál tak zná )... . Kruciš to ja snad nej moto co jsme za těch 18 měsíců měl . Najdou se i negativa .. Brzdy .. KTM měla Bremba a brzdil jsem ( když ne motorem ) jedním prstem a klidně to mohl být malíček. Tady je potřeba dost síly. No a pak ta převodovka.. prostě zahřát a točit, pak to jde. Jinak je podřazování trochu rasovina.. ale třeba je to konkrétním kusem motorky. Podvozek je tvrdší než na KTM ale to není negativní jen jiné a WP na SD byla pecka největší.
a upřímně.. bere o 2,5 l / 100KM méně než KTM.. to prostě potěší protože po delším výletu ušetříš na půlku přední gumy

Nejvíc mě ale baví jízda samotná, ta motorka má koule, nádherně táhne, zatáčí a evidentně jezdí ráda po jednom - zadním kole, řve a je krásná.

No sem zamilovanej a tečka :-)

Hříbek
Hříbek napsal 12.03.19 v 21:20 10b.

Pekne napsany pokud se nezblaznim tak to bude dalsi moto ps: dik za srovnani s mt09

mnetu
mnetu napsal 15.10.17 v 23:22 10b.

Taky super...

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 30.06.17 v 22:12 10b.

ZdeněkS
ZdeněkS napsal 28.04.17 v 22:49 10b.

Slušný střídačky :) jooo Speed je klasika. Není nad to, když motorka přesně sedne :)

vsudybyl
vsudybyl napsal 04.04.17 v 12:55 10b.

paráda,jinak ta převodovka je u tohoto modelu nepřesná i u mého,je to normalní -v nižších točkách blbe dořazuje.