Moto Guzzi Stelvio 1200 (2011)

Vlastník Homer73
Vloženo 2.3.2017
Aktualizováno 5.9.2023

Prostě krásná motorka. Chtěl jsem něco na cestování ve dvou, tak jsem si koupil Stelvio.

První dojmy - Oproti 4 válcovým strojům, které jsem doposud sedlal, pominu-li 2 válcovou ER-5, je 2-válec Stelvio úplně jiná písnička. Zajímavé je, že zatímco u Malého Zeda prakticky vibrace nebyly, nebylo však vidět v zrcátkách, protože ta se chvěla. U Stelvia je to přesně opačně, to je fakt klepadlo, ale zrcátka se snad vůbec nechvějí, takže je v nich vidět. Zatím mám za sebou jen 50 km, takže moc soudit nemůžu, ale jedno je zcela evidentní - přesto, že je Stelvio velké a těžké, krásně se na něm jezdí a ani manipulace na místě není až tak hrozná (možná budu mluvit jinak, až bude motorka plně naložená i s baťůžkem).

Motorku bych doporučil pro - Já bych Stelvio doporučil každému, kdo chce pohodovou a pohodlnou motorku na cestování a chce si jízdu na motorce užít. No a možná by měl mít alespoň 1,75 m výšku :-) .

Doplňky na motorce - Laďák G.P.R.. Podle mě má Stelvio dobrý zvuk i s original výfukem, ale s tím laďákem je to ještě lepší.
Držáky bočních kufrů včetně kufrů, topcase včetně kufru.
Rám motoru, kryty rukojetí, deflektor

Vzhledem k minimu najetých km se zatím nemohu moc rozepisovat, ale první dojmy jsou zatím jen pozitivní.

Po najetí cca 10 tis. km už mohu snad napsat víc. Absolvoval jsem se Stelviem cestu po Evropě a musím říct, že zvládalo bravurně zrychlené přesuny po dálnici i zpomalené přesuny v dlouhých kolonách na Riviéře ve Francii, a to vše s plnou polní (s manželkou, třemi plnými kufry a dvěma nepromokavými vaky). Ta motorka je fakt úžasná, já jsem na lepší snad ještě nejel. Přes svou hmotnost se vodí úplně krásně lehce a jakmile se dá do pohybu, její hmotnost vůbec nevnímáte. Naopak bych řekl, že vám dává při jízdě alespoň pocit jistoty, který může dát jen pořádný kus železa pod zadkem. Motorka je pohodlná jak pro řidiče, tak pro spolujezdce i na delších trasách. Za mě je to prostě výborná motorka, která má charakter, je neokoukaná a pokud má nějaké drobné nedostatky, tak jsou opravdu jen drobné a nestojí za řeč.

gato1962
gato1962 napsal 28.05.19 v 23:34 10b.

l

charlesone
charlesone napsal 04.07.18 v 19:47 10b.

Nádherný strojek!

dzarmil
dzarmil napsal 04.03.17 v 20:09 10b.

Tak se nám tady na jihu ta rodina "guzzistů" pěkně rozrůstá .Přeju radost a požitek z jízdy .

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 04.03.17 v 09:49 10b.

Parádní kousek ,přeji pohodu v sedle.

radek89
radek89 napsal 03.03.17 v 22:15