Honda CBF 1000 (2007)

Vlastník Small_John
Vloženo 27.2.2017
Aktualizováno 31.7.2017

Moje první jednostopa, kterou jsem si hned po úvodní jízdě zamiloval.

Honda XL 1000V Varadero: Vyšší cena a mimo asfalt se beztak nechystám
Suzuki DL 1000 V-Strom: důvod neuveden

První dojmy - Velmi příjemné a pohodlné svezení. I jako začátečník s čerstvým moto řidičákem se na ní cítím jistě. Do zatáček ji není třeba přemlouvat. Jde pohotově za plynem a v případě potřeby svižně akceleruje.

Motorku bych doporučil pro - Se svými omezenými zkušenosti těžko soudit, ale rozhodně bych se nebál ji doporučit začínajícím jezdcům, kteří chtějí velký cestovní stroj.

Už dlouho jsem uvažoval nad tím, že si rozšířím řidičák a usednu za řídítka. Na podzim jsem se konečně odhodlal a na Suzuki GSF 650 udělal autoškolu.

Hledal jsem pohodlnou silniční motorku na příležitostné vyjížďky i dlouhé cesty, ze začátku sám, později společně s přítelkyní. Nejdřív jsem uvažoval nad druhou generací Varadera nebo prvním velkým V-Stromem, ale výběr nebyl tak pestrý a nakonec jsem si říkal, že mimo asfalt se stejně vydat nehodlám. Nakonec mi padlo do oka litrové CBFko. Ohlasy na něj byly pozitivní a vychvalované cestovní pohodlí, společně s doporučením i pro začínající jezdce, mě nakonec přesvědčily.

Od začátku jsem byl rozhodnutý pro verzi s ABS a centrálním stojanem. V únoru jsem si konečně dovezl svou černou krásku z roku 2007 s najetými 33 tisíci kilometry. Prvotní servis zahrnoval nové obutí, filtry a brzdy.

Po první delší projížďce jsem věděl, že jsem vybral dobře. Ve městě se s ní i přes vyšší váhu a rozměry pohodlně manévruje. Při střídavé jízdě obec/mimo obec postačí opravdu jen 6. kvalt. Když potřebuji bezpečně předjet, stačí vzít trochu za plyn, akceleruje plynule a svižně. Do zatáček se pokládá lehce a při výjezdu se s trochou plynu okamžitě rovná.

K hlubšímu sžití zatím nebyla příležitost, ale jakmile se trochu umoudří počasí vezmu ji na pořádnou vyjížďku.

Rudolf
Rudolf napsal 04.03.17 v 12:26 10b.

Gratuluji k dobrému výběru motorky.

Tugar747
Tugar747 napsal 03.03.17 v 14:31 10b.

Hezká :)
Tak hodně štastných km a nenech se nikým vyhecovat k blbostem, na které ještě nemás zkušenosti ;)
Tak ať ti to sviští.

DeLaky
DeLaky napsal 02.03.17 v 21:58 10b.

cebeer
cebeer napsal 02.03.17 v 15:07 10b.

Bereš to hopem. Litr jako první motorka - gratuluji. A přeji hodně šťastných km.