Yamaha FZS 600 Fazer (1999)

Vlastník wedness
Vloženo 21.2.2017
Aktualizováno 21.2.2017

Po čtvrt století jsem se rozhodnul vrátit do jedné stopy. Volba padla na Fazera. A určitě nelituji… Profil vyplńuji po 3 letech spokojeného ježdění.

Motorka koupena od Xkremilek (Valašská Polanka)

První dojmy - První dojmy byly, že se na tom neumím rozjet. Jsem fakt čtvrt století na motorce neseděl, Jawu 638 jsem prodal někdy v roce 1990 a od té doby jsem se svezl jednou, už ani nevím, na čem :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo chce pohodovou kochací motorku, která umí 200…

Doplňky na motorce - Pancéřové brzdové hadice, autozásuvka, vyhřívané rukojeti Oxford.

Pořád jsem si říkal, že si ještě někdy na staré roky pořídím mašinu. Pak jsem najednou (v roce 2013) zjistil, že staré roky jsou tady, a jestli to neudělám teď, tak kdy?

Co se ve vývoji motorek odehrává jsem vůbec nesledoval. Takže nastalo období pročítání testů, recenzí, prohllžení inzerátů… Věděl jsem jen, že chcu něco na silnici, spíš nahatého, aby to nebylo moc drahé. Bo co jak zjistím, že mám hnědý pruh na prdeli a budu to chtít zase z domu rychle vyprovodit! Fazer vypadal jako dobrá volba. Neměl jsem moc kamarádů ke konzultaci, ale ten, který na motorkách jezdil, mi Fazera pochválil, že to je hodná motorka. A tak nakonec padla volba na něj.

Na konci března 2014 jsem se konečně jel na jednoho podívat. Nějak jsem už vnitřně tušil, že na něm odjedu. Inzerát tady na MCZ, klučina cca 100 km daleko. Motorka vypadala pěkně, ročník 99, modelový rok 2000. Na tachu těsně pod 60 000km. Projel jsem ho, motorka trochu vibrovala a táhla jemně do strany. Zkušenější borec by to možná nebral, ale já už byl fakt natěšený a potřeboval jsem to rozseknout. A vnitřní hlas říkal, jdi do toho… Tož jsem usmlouval nějakou tu tisícovku dolů a odjel.

Udělal jsem dobře. Vyměnil jsem gumy a vibrace zmizely. To tahání do strany byla trochu past, nakonec se ukázalo, že je ohlý jeden kluzák. Oprava nebyla moc drahá, mechanik sehnal kluzák z druhé ruky, s prací asi 2000 Kč.

Od koupě najeto přes 20 000 km. Kromě zmíněného kluzáku měněný spotřebák (zadní brzdové desky, řetězovka, spojkové lamely), výměna oleje a gufer v předních tlumičích. Koupil jsem holce pancéřové hadice. Teď, tj. únor 2017 (80 000 km) je motorka v servisu na kontrolu ventilů, rozvoďáku.

Jo, a loni jsem holce způsobil silniční lišej. Odnesl to jen přední plast, naštěstí jsem hned našel velmi dobrého svářeče.

Stříknuto jen sprayem, nejdříve jsem myslel, že to přes zimu nechám nastříkat profi… ale kašlu na to. Parkovat před kavárnou mě nebaví a po cestě stejně nevidí nikdo více, než černou čáru

Nemám srovnání, ale motorka mi sedla a nevidím zatím nejmenší důvod, proč ji měnit. Spolehlivost 100%, na okreskách, kde jezdím nejraději, si počíná skvěle. Dá se jet kochačka, když vás pohled omrzí, pootočíte pravým zápěstím a nudnou část přetočíte zrychleně… Prostě čirá radost.

emberfalls
emberfalls napsal 30.04.17 v 19:49 10b.

Tak já to napravím

wedness
wedness napsal 28.02.17 v 23:56

Chlapi, dík za komenty. Ikdyž mě teda trochu mrzí, že mi zatím Fejzříka nepochválila žádná ženská.

> Jerikkk: posílal jsem ti PM ohledně těch hadic, pořád sis ji nepřečetl.

kartys
kartys napsal 28.02.17 v 21:48 9b.

Mam taky 2 roky a je to fakt univerzalni motorka nemam zatim duvod menit vsem doporucuji

Rob_Maz
Rob_Maz napsal 28.02.17 v 19:55 10b.

Sieg
Sieg napsal 28.02.17 v 10:42 10b.