Honda CB 250 (1994)

Vlastník borek.cefyr
Vloženo 21.2.2017
Aktualizováno 21.2.2017

Příjemná hadimrška do města nebo jak se říká, okolo komína. Potěší Vás příjemnými provozními náklady a dobrou manipulací - jen od ní moc neočekávejte MACH1 apod..lebedí si v cestovce lehce přes stovku.

Suzuki GN 250: Je jich ještě méně než CB 250 a CB má výfuky po obou stranách stroje

První dojmy - První dojmy byly pozitivní, vzhledem k obsahu příjemně živý stoj, dobrá manipulace, slušný zvuk a dle mého názoru kráska jak má být - krásné skloubení klasiky a moderních prvků.

Motorku bych doporučil pro - Stroj doporučuji začínajícím jezdcům a těm, kdo chce k autu ještě nenáročnou a dle mého názoru pěknou motorku do nepohody.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti pro snesitelnější arktické podmínky a padáky - snad zůstanou netknuté.

Motorka mě příjemně překvapila hned na začátku - protože jsem byl pravda, zvyklý na jiné hodnoty kW z minulých strojů. Dle mého názoru je to ideální kompromis všeho - není úplně malá a slabá jako 125, ale její provoz nestojí takovej balík jako třída 500 a výše. Spotřeba 3l je lahůdka, Povko též za hubičku.
Má už poměrně dospělej zvuk, krásné laufy po obou bocích a ladné tvary. Díky péči předchozích majitelů ani nevypadá na svoje roky. Jediné, co už dává znát její pravé stáří jsou plasty.

Tento model je známý svou spolehlivostí, což zatím můžu potvrdit (po 3000km). Doufám, že v tomto duchu bude naše soužití pokračovat.

Motorka je poměrně univerzální, pochopitelně je doma na silnici, ale podvozek není až tolik nízkej a dá se s ní tu a tam zajet zabrambořit.

Myslím si, že CB 250 je hodně muziky za málo peněz. Jde o jediné, mít tu kliku a sehnat ji - to je oč tu běží.

Na závěr malé srovnání - vedle stojící krasavec je stejná kubatura - Yamaha Virago 250.

AlešT.
AlešT. napsal 18.09.17 v 16:49 10b.

Kráska, která je přesně taková, jak vypadá.
Po větších kubaturách jsem toužil jako nactiletý kluk. Ovšem po tom, co jsem větší a také mnohem těžší kubatury zkusil, zůstal jsem u malých kubatur. Konkrétně u 250 Jawy, přesně s tímto motorem (jeho kopií).
Škoda, že jich jezdí tak málo.

Pav7
Pav7 napsal 18.06.17 v 18:42 10b.

Ty padáky jsou hezký, ale příliš citlivý na ohnutí..viděl jsem někde na tytrubko, že někdo měl ty padáky oboustranně zesílený a podepřený trubkama se sploštěnýma koncama a s gumou vyloženýma objímkama, jeden konec byl uchycený na padáku, druhý se opíral o rámovou trubku vedle karbecu..vyzkouším to na mé Two Fifty po sezóně, až bude víc času..

cora-c2
cora-c2 napsal 25.02.17 v 22:33 10b.

Když jsem se po 14.leté pauze rozhodl vrátit do jedné stopy - Babetu nepočítám - byla to právě černá kráska, CB 250. Ve 49. letech mi přišlo rozumné netlačit na pilu a navázat výkonově na to co bylo naposled, což byla JAWA 350. Na rozježdění byla Hondička super, ale na cestování ve dvou se moc nehodí a po čtyřech letech jsem ji s těžkým srdcem vyměnil za CB 500S. S tou se už dalo cestovat lépe, ale po sedmi letech, kdy, jak se říká, s jídlem roste chuť, na konci loňského léta, přišla chuť na Suzuki Bandit 1200S a tak se teď peru s čtvrttunovou boubelkou. Jenomže roky se nedají zastavit a mě je už 61. Tak že za čas, pokud vydrží zdraví, bude nutná další změna a Honda CB 250 je horký favorit - pokud ji seženu. Jinak přeju spoustu pohodových kilometrů a bezporuchový provoz.

bulldogbiker
bulldogbiker napsal 22.02.17 v 00:14 8b.