Simson S 51 Elektronik (1989)

Vlastník Samsonista
Vloženo 20.2.2017
Aktualizováno 6.11.2017

Je to prostě Samson jak má být... Motorka, která Vás doveze kam potřebujete s dávkou spolehlivosti.

Suzuki DR 125: Simson má duši

První dojmy - Moje první dojmy ? Inu jelikož je to má první motorka tak dojmy byly opravdu pozitivní. Opravdu jsem nečekal od "50-tky" takovou svižnost, lehkost řazení a celkovou spokojenost. Lidé se Simsonu často posmívají... Ale já ho beru jako kamaráda, který je jako každá jiná , větší motorka . Hned se stal členem rodiny.

Motorku bych doporučil pro - Určitě hlavně pro začínající řidiče, ti poněkud starší asi nemají potřebu se "ukazovat" na něčem, co má jako konkurenta, ikdyž vzdáleně, fichtla .

Doplňky na motorce - Snad jen držák budíků na řídítkách, včetně úchytných gum, intenzivně pracuji na nabiječce na mobil a bočních nosičích.

Tento stroj jsem si vybral původně hlavně z důvodu financí... Jako student, který pracuje v supermarketu si toho až tak moc opravdu dovolit nemůžu. Simson byl víceméně jasná volba. Už když jsem byl malý tak se mi moc líbil.. Vozil mně na něm můj děda a nikdy bych si nepomyslel, že je to nějaká menší motorka... Simson se rychle začlenil do rodiny... Co se týče těch technických věc tak nemám jedinou vídku, snad jen asi složitá převodovka- ve výsledku fuguje dobře ale je vymyšlená zbytečně složitě ... Výkon motoru je na "50-tku" naprosto dostačující a nic víc jsem od něj nikdy nečekal. Motor poruchový alespoň podle mně není snad vůbec, pokud se k němu staráte s citem a netaháte za plyn při každé příležitosti tak prostě vydrží. Věc co mě šte tak jsou špice, které praskají jedna za druhou. Motorka je pohodlná, má symbolický docela pěkný zvuk a je s ní sranda. Co se týče cestování tak v tom taky nevidím žádný problém- pokud nezapomenete natankovat tak dojedete všude :P .
Motorka je po GO.

s_osna
s_osna napsal 12.03.17 v 09:08 10b.

Bude asi lehce naraženej ráfek,pak není rovnoměrná zátěž na dráty a ty praskají.Kup nový ráfek hliník ten z německa a český dráty.Pak by to mělo bejt gut.

dadanek1999
dadanek1999 napsal 27.02.17 v 10:04 10b.

Krásnej simál. Taky teď makám na bočních nosičích, resp. celkové úpravě zadku, origo nosič při větším zatížení rád praská (zvlášť ty novovýrobní, mizerně svařené). Ale praskání špic normální není, koukl bych, jestli na kole není osma, nebo jestli je správně vycentrované

Andrew92
Andrew92 napsal 27.02.17 v 09:36 10b.

Super, čím víc Simsonů, tím líp. A tenhle je navíc krásnej . Já na Simsonu budu jezdit vždycky, je mi úplně jedno co kdo říká, je to super retro .

Papra
Papra napsal 21.02.17 v 11:08 9b.

Chtělo by to vyjed z města ne?

Myschan
Myschan napsal 21.02.17 v 09:52 10b.

Kde jsou ty časy, kdy jsem po něm mlsně koukal. Ať Ti dělá jenom radost