renocar_unor

Yamaha Tracer 9 / 900 (2017)

Vlastník bulldogbiker
Vloženo 19.2.2017
Aktualizováno 29.4.2020

Tak vybíral jsem ji asi půl roku.
Ale fakt jsem vybral dobře.

Motorka koupena od FIRMA:MMB (Mladá Boleslav III) - MMB Mladá Boleslav, slušný přístup. Dobrá cena.

Yamaha XSR 900: Tracer 900 je moto s větší ale podstatně větší užitnou hodnotou. Xsr se mi pak zdála jen krásná masírka.
Suzuki DL 650 V-Strom: Nový V strom je vlasně starý strom s novými plastovými doplňky. Motor žádná novinka oproti bomba tříválci yamaha
Yamaha XSR 700: Yamah xsr 700 je krásná,ale na mne už je to malá moto spíš na kratší cesty a začátky. Ale fakt je krásná !!

První dojmy - Na obsah 900 lehká a neskutečně ovladatelná. Motor je tedy klenot,to se povedlo !! Barva čarná mat je dost dobrá,ještě že jsem nevzal tu zelenou !! Černá sluší každé motorce. Ta zelená není dobrá :-(

Motorku bych doporučil pro - Toto posoudím až po najetí první tisícovky kilometrů. Tak, ted už mohu rícz že je pro ty co ještě nejsou vybouření za řídítky ale přitom chtějí v klidu cestovat. No prostě takový chameleon.

Doplňky na motorce - zatím nic ale našel jsem v garáží úplně nový tankvak yamaha.
Asi to hodím vzadu o 15mm níž těmito kostmy

Yamaha tracer 900 je boží mašina
hodím sem nejakou vatu a pak to dopíšu.
Dnes 17.2.2017 jsem si přivezl novou Yamahu Tracer 900 domů.
Vybral jsem barvu TECH BLACK.V základu má v ceně hlavní stojan i 12v zásuvku.
Zatím jsem najel 500metrů takže jízdní vlastnosti popíši až sleze sníh a bude normální teplota.

Dnes jsem kouknul na sedlo,má dvě polohy a zatím nevím jestli bude potřeba to turistické, možná ho ale koupím.

Stále to nemám přihlášené, čekám na velký tech.průkaz

Našel jsem levný prvek na snížení tracera o 15mm dám sem foto.
Koukal jsem na Ebay a je tam hodně doplnků, asi něco pořídím.

Stále nemám SPZ a čekám český manuál.
24.2.2017
V liberci sněží,takže dnes se nesvezu.
je sobota a ted mrzne !!!

Tak jsem dnes najel deset km. Motor dle mého názoru výborný zvuk ,nejsem zastánce ladáků. A také jsem zkusil palivovou mapu,,A" , musim tedy řict že je to peklo na to ačko, to jede jako z praku. Již ted jsem překvapen a to to točím jen ve středních otáčkách protože zajíždím

Dorazil velký tech.průkaz takže skončím pro značky, tedy někoho tam pošlu a vyrazim na testování Tracer 900.
2.7.2017
Úplně jsem na to tady zapomněl,jezdím a nic nepíši. Tracer má už najeto 1800 km a opravdu dost mne baví, skoro se na něj těším vic než na Afriku
Proběhla servisní prohlídka v MMB Mladá Boleslav. Kluci jsou tam dobrý a ještě jsme si tam půjčili dalšího Tracera na cestu Slovensko Polsko. viz. foto.

23.7.2017
Tak už jsem něco najel a mohu popsat jak se Tracer chová. Velká pochvala musí zaznit na plynulost motoru při jízdě ve dvou a nebo při klidných projíždkách. Tříválec neškube a nenutí stále řadit nahoru dolů,takže si jízdu v nižších a středních otáčkách doslova užívám. Samozřejmě je při této ,,kochačce" zapnuta palivová mapa B.
Ty palivové mapy jsou výborné, bud máte klidného cesťáka a nebo raketu
Jezdil jsem take na modelovém roku Tracer 2015 a musím říct že zde na 2017 je průbech otáček uhlazenější , i projev motoru se mi zdá jiný. Prostě na tom zamakali. Také se tento rok chová lépe v přímém směru při vysokých rychlostech.Nevím čím to je ale je to fakt. Starší verze se nad 150km/h trochu vlní. Může to také být jen stavem pneu !!
Tracer je opravdu výborná volba moto, až bude více ojetých na trhu myslím že po něm bude velká poptávka. Je v neposlední řadě dobrým pokračováním pro ty kdo maji V STROM 650 a chtěly by spolehlivý stroj s trochu větším výkonem.
Při srovnávání s Hondou Afrikou mne Tracer nepřestává bavit, hlavně jeho lehkost je velkou výhodou. No zvuk motoru je také návykový.
29.10.2017
Tracer dělá jen radost, sezona pomalu končí ted na něj jen mohu koukat v garáži.
Pořídil jsem dvoutaktní SUZUKI GT 250 z roku 1976 abych se v zimě nenudil. Takže o práci je postaráno

4.4.2018
Zítra vytáhnu Tracera z garáže a zkusím první start 2018.

8.9.2018
Koupil jsem ještě nějaké moto ale Tracer šlape bez problémů. Motor je Bomba !

24.1.2019
Nejezdím, venku sněží jako prase.
Tracer je moto bez problémů a litá kurva moooc dobře, je to fakt pila ale na jaře

10.3.2019
Stále není počasí na motorku takže Tracer spí v garáži. Pořídil jsem mu tam pěknou holku Hondu CBR 650F uvidíme jak si budou rozumět.

Veromo88
Veromo88 napsal 16.04.18 v 13:20

Ahoj. jak to jezdí ??

Samíc
Samíc napsal 04.04.18 v 21:24 10b.

vale..46
vale..46 napsal 30.10.17 v 19:58 9b.

ta 2017 se ti nevlni od 150km/h? Letis s tim 170km a vubec nic?

hamtil
hamtil napsal 07.03.17 v 10:49 10b.

Až budeš na jaře zajíždět tak se někdy zastav na pokec nemáš to daleko.
A až to zajedeš tak to se teprve budou dít věci, vím o čem mluvím už jsem na ní za dva roky něco nalítal. Tak ať ti dobře slouží a dělá jen samou radost jako mně

Dawsonmoto
Dawsonmoto napsal 04.03.17 v 18:39 10b.

Dobrá volba