Jawa 250/590 (1968)

Vlastník alkar
Vloženo 18.2.2017
Aktualizováno 18.2.2017

Motorku jsem dostal a tak jsem se rozhodl ji dát alespoň do pojízdného stavu.

První dojmy - Na motorce jsem po půl roce ani nejel jelikož jsem ji před pár dny konečně složil a seřídil. Sportka se mi líbí kvůli dospělejšímu vzhledu, který jí dávají 19'' kola. Moto se ke mně dostala v docela pěkném stavu a tak jsem se rozhodl jí v něm nechat.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho kdo chce mít motorku která již něco zažila a nestydí se za svoji historii ( ale za svoji budoucnost)

Jawu jsem dostal od rodinných známých kteří jí dostali ke svatbě a od té doby stála ve stodole. Zprvu jsem její renovaci chtěl pojmout tak jako většina a dát celý nový lak staré chromy nahradit replikami atd. nakonec a za to jsem velice rád mě kamarád přesvědčil že motorka by se za historii neměla stydět a že ji mám pouze zprovoznit a vyčistit. Nakonec to vidím velice kladně jelikož na renovaci aby stála za to bych musel vynaložit cca 50k a jelikož jsem měl zrovna v plánu kupovat další motorku tak se mi takový fin. obnos neválel v šuplíku a také jsem rád když se na ni kouknu a vidím různé škrábance, nebo výrazně tmavší lak který zůstal po nálepkách srdcí tak si vybavím že už něco zažila a to i krásné chvíle jako svatbu.
Jawu jsem rozebral do posledního šroubku a celou jsem ji vyčistil a vyleštil tempem a znovu poskládal. Konečně jsem se na ní naučil štelovat předstih za co jsem se styděl že to stále neumím.
Rozhodně tuhle jawu nemůžu prodat a doufám že bude ještě dlouho jezdit a udržím ji v aktuální stavu.

Marty68
Marty68 napsal 21.09.20 v 12:54 10b.

parádní patinovka , dobře jsi udělal , žes ji jen zprovoznil.

LiborL.
LiborL. napsal 01.09.17 v 12:11 10b.

To, že jsi ji nechal v původním stavu jsi udělal to nejlepší co jsi mohl . Cokoli jiného by bylo špatně. Naleštěných motorek je spousty a hlavně se jich většina vzdaluje od originálu. Za původní stav a citlivý přístup jasných 10 b.

caue
caue napsal 20.02.17 v 20:04 10b.

Pěkná, chválim ponechání původního laku a chromů

alkar
alkar napsal 19.02.17 v 20:51

relátko tam bylo takhle když jsem to přivezl teď už je v bočním kastlíku. A klakson uprostřed

Dolin
Dolin napsal 19.02.17 v 19:47 10b.

bomba