Suzuki GSF 600 Bandit (2000)

Vlastník alkar
Vloženo 18.2.2017
Aktualizováno 18.2.2017

Bandaska byla vcelku spolehlivá jediné co mě neustále zneklidňovalo byl hlučnější motor.

Honda CB 600F Hornet: Asi design líbil se mi velký motor Bandasky a nejspíš i cena.
Yamaha FZ6 Fazer: Asi design líbil se mi velký motor Bandasky a nejspíš i cena.

První dojmy - Zcela jiný posez oproti mé předcházejcí motorce, který jak jsem zjistil až později mi moc nevyhovoval. Motorka se ovládala bezproblémově, její váhu jsem ani výrazně nepozoroval.

Motorku bych doporučil pro - Spíše pro muže kterým nevadí manipulovat s těžší motorkou

Doplňky na motorce - kufr s dodělaným brzdovým světlem, které se pod ním trochu skrylo, Držák brašen

Bandasku jsem si vybral z klasických 600 a asi jsem upřednostnil vzhled.
Po koupi jsem si říkal že si zvyknu na posez na který jsem si absolutně nezvyknul, pozice stupaček a sedla naznačovali vzpřímenější posez ale řídítka vás nutila více se předklonit a na delší cesty to nebylo příjemné. S motorem jsem u této motorky fakticky žádný problém neměl, ale byl hodně hlučný, kvůli čemu jsem ji dával několikrát na seřizovaní ventilů do servisu a nikdy se to nezlepšilo. Když jsem koupil nové pneu tak se ovladatelnost dostala uplně na jinou příčku z motorky které se do zatáček moc nechce se najednou stal uplný opak. Ovladatelná byla překvapivě i v nižších rychlostech, čemuž jsem ze začátku nechtěl moc věřit kvůli té váze.
U motorky jsem bohužel musel snížit výkon na 35 Kw což ji opravdu dost ubralo. Za naježdějé roky jsem si na to zvykl ale když jsem si v autoškole sedl na otevřeného bandita 650 tak jsem zjistil kolik výkonu v nižších otáčkách jí to vzalo. Nejlépe se moje cítila až od 6k otáček.
Při delších výletech jsem měl velký problém s neustálým povolováním řetězu, kvůli tomuto problému jsem se rozhodl že příští motoka už určitě řetěz mít nebude.
Brzdy jsem si také myslel že jsou dostačující ale když jsem poprvé vyzkoušel brzdy mého Bulldoka tak jsem pochopil co znamená jedovaté brzdy, na banditovy byly tak trochu chcíplé. Spotřeba byla dost kolísavá od delších cest na kterých (díky pomalým kamarádům) atakovala spotřeba 4,5l až po 8l a možná více to jsem radši ani nepřepočítával, když jsem jezdil sám kratší trasy. Zajímala by mě teplota motoru protože mi přišlo že se nedokáže sám uchladit když jsme s klukama na vyjížďce zastavili tak jsem měl rozhodně nejteplejší motor.