renocar_unor

Jawa 350/638 (1985)

Vlastník fichtlrider
Vloženo 12.2.2017
Aktualizováno 12.3.2017

Tak mám konečně zase doma třindu.Moc se mi stýskalo.A dokonce takovej kousek kterej je v našich krajích docela vzácnej .

Jawa 350/634: žádná se nenašla k prodeji na kteoru bych měl

První dojmy - Tak jelikož už jsem před pár lety podobnou motorku měl tak to pro mě nebylo až tak překvapující.Že to bude tíha jsem věděl a že zátah bude celkem brutální taky.Oproti mojí předchozí třindě je tahle v lepším stavu a hlavně je to originál (viz níže).

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro lidi co nepospíchaj a maj rádi kochání se tou naši krásnou zemí.Však to není země,to je zahrádka-jak říkaval pan doktor :-D

Doplňky na motorce - Pod sedadlem je zásuvka na 12V což se bude při větších výletech hodit na můj hojně se vybíjející telefon.Namontován malý plexištít.

Takže k mašině.Jedná se o ty 638-5.Tento model byl vyráběný pouze pro export a tady v československu nebyl vubec prodáván.Proto si hodně lidí myslí že jsem si dal do čtyřky osmičkovej motor.Ale není tomu tak.Je to vlastně takový mezityp kdy je použit design čtyřky s technikou osmičky.Jelikož se mi klasická osmička už tolik nelíbí kvuli plastům tak tohle je prostě ideální.A navíc v tomhle barevném provedení i vzácné,neobvyklé a moc pěkné :) .Lidově se tomu říká Duhovka takže i téhle to zůstane.

Mašinu minulý majitel dovezl z polska a přihlásil na české doklady takže už jsem měl přepis normální.Byli jsme pro ní s tátou kousek od Benešova takže to nebyla tak daleká cesta .Po příjezdu jsem si motorku důkladně prohlídl a poslechl si jakej má zvuk.Nebylo co dodat a už jsem mazal do auta pro smlouvy .Minulý majitel je fajn kluk se kterým jsem se skamarádil a už plánujem výlety na mašinách

20.2.2017 Tak jsem si řekl že když mám rád ty dobovky že by to chtělo i nějakej ten dobovej tuning abych byl opravdovej "King of the road" a namontoval jsem na padáky staré žluté mlhovky PAL.Mám z nich opravdu velikou radost.Holt když je jezdec tak trochu origoš tak motorka musí být taky trochu originální

12.3.2017 Tak konečně slezla zima tak je čas vytáhnout stroje.Tímto víkendem jsem započal ježdění na týhle krasavici.Jezdí parádně.V pár ohledech je teda trochu znát že už dávno neni nová.Obzvláště převodovka dává najevo že za pár sezón si vyžádá svoje.Ale jinak naprostá spokojenost.

Grecky
Grecky napsal 13.04.20 v 10:24 10b.

Ahoj, je nádherná. Jseš ještě v Petrovicích? Jsem dal dohromady zase svojí 639, tak by šel udělat výlet

fichtlrider
fichtlrider napsal 19.02.17 v 21:54

Díky všem za chválu jsem rád že se líbí

Peterka72
Peterka72 napsal 19.02.17 v 21:52 10b.

Zajímavý kousek , taky jsem si říkal že někdo dal do čtvery osmáckej motor. Přeji hodně spokojených kilometrů .

Applík
Applík napsal 19.02.17 v 17:32 10b.

krásná, já si na pozim koupil z nostalgie zas 250 panelku k Africe, si člověk nadává že 639 prodal...

Dolin
Dolin napsal 13.02.17 v 22:41 10b.

Gratulace. Moc hezký stroj.