Cagiva T4 350 E (1988)

Vlastník shifty2
Vloženo 19.1.2017
Aktualizováno 3.9.2023

Staršie enduro na behanie po našich lúkach a horách, ktoré má dostatok výkonu aj na nejakú ostrejšiu jazdu.

První dojmy - Cagiva vyzerala ešte lepšie naživo, ako na fotkách. Celkom vysoká,čo mne nevadí,keď mám 190cm. Kupoval som ju v januári, takže o nejakej testovacej jazde nemohlo byť ani reči. Aspoň som ju nakopol, ale velmi sa jej nechcelo v tých 20 stupňových mrazoch.

Motorku bych doporučil pro - Už by som to moc nedoporučoval, je stará a niesú náhradné diely

Písal sa rok 2011. Ovládla ma túžba po nejakom offroade. Kamaráti sa vtedy vybavili endurami a ja som nechcel byť horší. V tých časoch bol ale rozpočet nič moc,tak sa výber zúžil prakticky na číny a talianky. A nakoniec som zobral radšej staršiu talianku.

Som s ňou spokojný. Za tie roky som nemal žiadnu vážnu poruchu. Defekty nerátam, ale mal som vysypané ložisko na zadnom kolese a zadný tlmič bolo tiež treba spraviť, taktiež celu reťazovú sadu. Raz sa mi podarilo na kameni prebiť dieru do veka olejovej náplne,kúsok nad spodným ochranným plechom ach :D.

Jazda s ňou je príjemná,dá sa jazdiť na pohodu na jednotke doslova krokom (hľadat hríby :D ). a keď treba aj podkúriť jej. Silnejším mašinám ako tak stíha. Na ceste je maximálka okolo 110km/h s otáčkami v červenom. Motor je klasický vzduchový jednovalec so štyrmi ventilmi. Má nožnú páku, ale aj štartér, čo nebola samozrejmosť na tú dobu.Brzdiť to brzdi, treba však viac stlačiť páčku a pomáhať si radšej aj zadnou. Vpredu je kotúč a vzadu bubon.

Keď som ju kupoval nemala zadné stúpačky, tak bol problém,keď som chcel zobrať aj moju polovičku. Nakoniec som zohnal z Yamahy DT stačilo ich len trochu roztiahnuť.

Dúfam že ešte dlho vydrží.Je to dobrý stroj,ale začala ma baviť viac cesta ako blato a preto som šiel do pegasa.

Update: Tento rok šla z domu, už som nemal pre ňu využitie.

Dawe323
Dawe323 napsal 25.01.17 v 12:51 10b.

Moje prvni "velka" motorka. Mel jsem ji ve stejnych barvach. Az na predni blatnik :) Dolehla na me nostalgie..

p.epanica
p.epanica napsal 19.01.17 v 15:31 10b.