Aprilia Pegaso 650 Strada (2005)

Vlastník JirkaZippo
Vloženo 30.12.2016
Aktualizováno 10.4.2017

Prostě mazlík na všechno a sžili jsme se hned na první pokus

Motorka koupena od DP Moto Benešov

BMW F 650 GS Dakar: Na mě zbytečně vysoká a navíc i tešší ;-)

První dojmy - Tak vzhledem k tomu že už jsem v životě řídil ledacos,jsem i ledacos očekával..ale to,že mě motorka dostane hned aniž bych se na ní napřed svezl,se mi ještě nestalo :-) Když jsem sibpro ni jel podle inzerátu,tak jsem doufal že bude cajk jak píšou,přeci jen něco najeto už měla a tak jsem doufal...po příjezdu mi ji vytáhli ven a já na ní mohl oči nechat! Na fotkách to tak nevypadá,ale je fakt nádherná v reálu ještě hezčí,no a potom to přišlo...nastartoval ji a me i s kamarády co jsme tam jeli,všem spadla čelist! Nádherný zvouček dvou Leo Vince výfuků s vyndanýma kilerama byl prostě tak akorad pro labužníky. Po chvilce jsem na ni měl možnost se i svézt a padla mi hned do ruky,pohodlný posez i odpružení a v neposlední řadě i přehledné budíky a přesné ovládání...no pecka! Výkon sice slabší ale kratší jednička to srovná,dá se s ní jak blbnout,tak i jezdit na pohodu a kochat se zvoučkem cestou nevěstou,snese vážně hodně a na okreskách stíhá všemu v pohodě ;-) Velký výkon který mají jiné motorky tahle v nahrazuje vším ostatním co silné nemají...elegance,lehkost,ovl adatelnost,sexapeal atd vše v jednom balíčku zabaleném do vzrušení ;-) No a zápory?Snad jen jako u každého itala...čumilové :-D

Motorku bych doporučil pro - Určitě bych tuhle mozku doporučil menším lidem jako jsem i já (165cm) nebo začínajícím,ale vybkbne se na tom fakt každý díky své univerzálnosti je vhodná pro každého.

Doplňky na motorce - Komaxitem stříknutá kola,kryty rukou Acerbis,laděné výfuky Leo Vince,kufr Givi 56N,12V zástrčka.Plexi vlastní výroby,co jsem dělal nedávno na první pokus a vyměnil jsem páčky spojky a brzdy plus striknul zavazicka do barvy páček (na fotce jeste nejsou (akora schly)

Po nastartování než se ohřeje a je čas ji zkouknout tak praští do očí přehledný přístrojový panel s kdejakou informací a dále pak kvalitní brzdy Brembo v předu i v zadu,po rozjezdu si všimněte že řazení je přesné i když jednička dost krátká ale na druhou stranu silná na zátah i při faktu že máme pod žádném jen 48k.Výborné je že na trojku na lechtání plynu v obci jede akorad tech 50 ale potom stačí otočit a je to znát,motor si to přebere i od spodu,stejně tak na pětku na střední otáčky akorátních 130km/h při 5000/min. Jen škoda že jí do převodovky nenadělili tu šestou na delší trasy...hodila by se Výborná je i vlastnost že se na přístrojovce dá nastavit indikátor přeřazení,při kterých otáčkách chcete aby se vám rozsvítila ona kontrolka a také na displeji výborná věc a to ta,že ukazuje přesné a aktuální napětí baterie Úložný prostor to je kapitola sama za sebe...prostor pod víkem na nádrzi i pod sedačkou ( a že ten je fakt velký)! Pod víčko na nádrži se vejde mobil nebobcigára a pár drobností nebo peněženka,ale pod sedačkou? Tam z Fleku narvete -lekarničku,náhradní sadu žárovek,oba kilery,nářadí i doklady a to vše dohromady a ještě místečko zbylo Prostě tenhle bajk je cajk po všech stránkách ale jako o každou motorku i o tuhle se musí pečovat,ale zatím drží a i brzdy a řetezovka jsou docela odolné i hrubšímu zacházení

JirkaZippo napsal 19.06.18 v 10:27

Jj byl,máš vzkaz

_mig_
_mig_ napsal 09.05.18 v 23:32

Ahoj,
nepotkal jsem tě v úterý (8.5.18) u Plzně v Záluží? Všiml sem si toho, až když si mi předjel, máš stejnou motorku :)

JirkaZippo napsal 22.01.17 v 11:09

Nová zrcátka ty kulatá se k ní nehodí

Pepa07
Pepa07 napsal 08.01.17 v 19:28 10b.

Hezká..at maká

JirkaZippo napsal 04.01.17 v 08:39

PS: Engl na Dakaru ma stejne kryty rukou acerbis jako já jsem zjistil