Ducati Monster 800S (2003)

Vlastník marek37
Vloženo 26.12.2016
Aktualizováno 17.6.2019

Nádherná motorka, která má osobnost.

Suzuki SV 650: Ducati je hezčí a je to prostě Ducati.

První dojmy - Naprosto úžasně mi padla do rukou (moje výška cca 172 cm). Na živo je mnohem krásnější než na fotkách a ten zvuk...jsou tam laděné výfuky neznámé značky, ale zní naprosto úchvatně. Na jaře při první vyjížďce zjistím víc.

Tak, je to rok co jsem koupil tuto sou první velkou motorku a je čas na nějakou tu recenzi. V první řadě bych chtěl říct, že všechno špatné co se říká o motorkách značky Ducati jsou opravdu jen řeči závisti Samozřejmě, pokud chcete motorku, na kterou za celou sezónu ani nesáhnete, je téměř bezúdržbová a je to spíš dopravní prostředek než zábava, tak na to stačí i skůtr Ale k věci.
Naprosto předčila mé očekávání. Motorově je naprosto úžasná, alespoň pro mě jako začínajícího a spíš konzervativního jezdce. Krásně táhne od spodku a má dostatek výkonu na svižnější jízdu i bezpečné předjíždění. U modelu M620 který má o 10 kw míň už bych asi tak spokojený nebyl, ale neměl jsem možnost srovnání.
Celková ovladatelnost tak to je jak jezdit na kole . Podvozek si toho taky hodně přebere a v kombinaci s novými gumami Pirelli Angel ST je to prostě paráda. Brzdy upřímně skoro nepoužívám. Pokud nejedete úplnou pilu tak motor i na 6 si dokáže krásně přibrzdit. Když už ale přijde na brzdění, tak v těch dvou obrovských kotoučích a brembo brzdách je jistota.
S kamarádem jsme v létě byli i v motoškole u Míry Lisého a všechny vlastnosti co zde popisuju prověřili na letišti ve Vyškově. Tuto zkušenost všem vřele doporučuju. Kdo ještě nebyl v žádné motoškole netuší, kde až jsou limity motorky. Přiznám se, že mnohokrát mi hlava říkala "spadneš" a ono to šlo ještě mnohem víc. A to platí taky o těch brzdách.
Už teď na podzim jsem nechal dle servisního intervalu udělat velký desmo servis, ať to nedělám těsně před sezónou. Pravda není to zrovna nejlevnější, ale s tím jsem tak nějak počítal. Zase na druhou stranu, vím že je v nejlepší kondici a už se ona i já těšíme na jaro .
Co dodat. Snad jen to, že pokud kupujete motorku, vyberte si tu co se vám líbí. Je lepší si užívat projížďky na tom co se vám líbí, než se pak trápit na něčem co vám poradili druzí.

Normik
Normik napsal 29.12.16 v 19:40 10b.

Super

fsmoula
fsmoula napsal 28.12.16 v 08:47 10b.

Dobrá motorka

VikousS4
VikousS4 napsal 26.12.16 v 20:31 10b.

Určitě dobrá volba