Yamaha YBR 125 (2008)

Vlastník Flakon
Vloženo 17.12.2016
Aktualizováno 17.12.2016

Jednoduchá a spolehlivá motorka.

Motorka koupena od Motofaktor Ostrava

Honda CBF 125: Bylo drazší a na YBR byla zrovna v yamaze akce

První dojmy - Motorku jsem koupil novou v lednu 2012. Ještě bez papírů, takže domu mi ji dovezl známý, a já jako batůžek. Byla to moje první jizda na moto takže jsem byl z toho unešen a vůbec jsem nevěděl jak se to ovládá. :)

Motorku bych doporučil pro - Moto je ideální hlavně pro každodenní cestování po městě do práce/školy a na nějaký ten nákup.

Doplňky na motorce - jiné řidítka, gelové gripy, velký kufr, laděný výfuk ixil

Motorku jsem kupoval ve svých 16. Chtěl jsem něco levného, ale zároveň spolehlivého a v dobrém stavu takže jsem zvolil koupě nové Yamahu YBR 125. S odstupem času, si říkám, že bylo zbytečné kupovat novou, protože dobrý stav jsem nebyl schopen uchovat vzhledem k mé nováčkovské a mladické nerozvážnosti. Domů mi motorku dovezl můj známý, protože já jsem byl ještě bez papírů ale strašně jsem už ji chtěl doma. Vůbec jsem nevěděl kde se co ovládá, ale zimní večery, při čekání na jaro a autoškolu, byly ideální pro naše pomalé seznamování kde co je. Jakmile začla sezóna a já měl hotový ŘP hned jsem ji jel projet, sice byl zrovna deštivý den, ale aspoň kolem komína ne?:) Na moto jsem jezdil kam to jen šlo. V hezkém počasí, dešti, či zimě, bylo mi to jedno. Bohužel jelikož jsem neměl nikoho kdo by mě poradil jak bych měl vlastně jezdit (a v autoškole vás toho moc nenaučí) učil jsem se postupně sám a to s sebou neslo i nepříjemné chvíle a nějaké ty opravy.
Co se týče motorky jako takové její hlavní výhodou je spolehlivost a velmi nízká spotřeba, má ale docela malou nádrž, takže cca co 200km k té benzince stejně musíte, no nevadí. Přední světlo zrovna moc dobře nesvítí, takže jízdy ve tmě byly celkem náročné. Vzduchem chlazený jednoválec o výkonu 7,5kw není žádný trhač, a maximálka nějakých 90km/h byla celkem k smíchu, a když v horkém letním dni jsem s ní jel v horách do kopce, vzduchem chlazený motor z toho moc nadšený nebyl a přišlo mi, že po čase "povadnul" a chod byl takový rozvláčný. Motorka je mnohem radši ve městě, kde je dobře ovladatelná a kamkoliv jsem se s ní vlezl. Celkem jsem na YBRu najel cca 12500km a díky zadnímu nosiči a celkem prostornému sedlu spolujezdce jsem na ní převezl hromadu různých věcí. Moto jsem po roce a púl bohužel rozbil a prodal. poté jsem si dal rok od moto pauzu k zamyšlení. :)