BMW K 1600 GT (2013)

Vlastník Alechos
Vloženo 16.12.2016
Aktualizováno 27.1.2023

BMW K 1600 GT Jednoduše macek...

BMW R 1200 GS: důvod neuveden

První dojmy - první dojmy ? Neskutečný respekt ke 160 koním a 340 kg váhy, Ale po najetí pár kilometrů se vše změnilo v obrovské natěšení na další jízdu

Motorku bych doporučil pro - Pro mě :D

Doplňky na motorce -

Po přesednutí na černo modré GT je hned poznat rozdíl ve výčce a tvaru sedla. Užší tvar by mi nevadil, ale tím že jsem se posunul o osm centimetrů výš, mi najednou řídítka připadají nepřirozeně nízko. Asi bych měl sedět ve sportovním předklonu, ale to mi s celkovým vzhledem motorky nějak nejde dohromady. GT umožňuje na rozdíl od GTL nastavení výšky sedla, tak jej alespoň přesouvám do spodní polohy, která je o dva centimetry níž. Zvláštní pocit z umístění řídítek se tím částečně zmírní, ale stejně bych z hlediska jízdní polohy dal jednoznačně přednost sedlu GTL.

Dalším hmatatelným rozdílem u modelu GT jsou užší stupačky, ale jejich vliv na jízdní komfort bude ve srovnání se sedlem minimální, a kdyby mi někdy začaly vadit, dají se nahradit širšími z modelu GTL. Teď ale přichází na řadu podstatnější záležitost - zkouška funkce úzkého plexi. Standardně montovaný štít modelu GT je užší a má na horní hraně výřez ve tvaru V. Díky výřezu se dá lépe koukat přes vršek plexi i když je ve vyšší poloze, ale jaký vliv bude mít užší rozměr na turbolence? Rozjíždím GT s plexi v nejvyšší poloze po ranveji a po překročení stošedesátky čekám na známou herdu do zad. Ale nic se neděje. Ani když zrychlím ke dvěma stům km/h, turbolence zdaleka nedosahují takové razance, jako na GTL se širokým plexi. Úzký štít u mě jasně vyhrává.
Bohužel i tato motorka šla do světa, musela ustoupit většímu adventure, Albanii by terénem nedala.

M_W
M_W napsal 15.02.23 v 08:54 10b.

Za respekt jasných deset to je už pěkný stroj

Digin
Digin napsal 28.02.17 v 18:24 10b.

parádní ta modrá

jezeveCZ
jezeveCZ napsal 23.12.16 v 14:52 10b.

Miňo-BB
Miňo-BB napsal 23.12.16 v 10:17 10b.

Dobrá voľba jasných 10

spike-cz
spike-cz napsal 19.12.16 v 20:31 10b.

desítka bezesporu, ale buď jsem neporozuměl nebo nevidím tu červenou...