Yamaha XV 125 Virago (1997)

Vlastník Meťa-Yamaha
Vloženo 11.12.2016
Aktualizováno 19.1.2018

Motorku jsem kupoval u Pardubic. Byla docela v dobrém stavu, ale mohla by být ještě v lepším.

Yamaha XVS 125 DragStar: Než jsem si pro ní přijel. Tak jim v prodejně spadla.

První dojmy - Virago mi padlo hned do ruky. Věděl jsem do čeho jdu, protože máme ještě jedno Virago na kterém jsem se učil jako malý jezdit. Motorka je poměrně lehká. Má cca 145 kg.

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych jí menším postavám nebo i slečnám. Já to mám z toho důvodu, že tento styl se mi líbí.

Doplňky na motorce - Na motorce mám: Padací rám se zabudovanými předkopy, zadní nosič s koženým kufrem od MG, podpěry s brašnami od Bikers Crown, třásně na páčkách, jiné rukojetě, USB zásuvku a držák mobilu. kožený pás a vlaječka.

Virago se mi vždy moc líbilo. Je to motorka na pohodovou jízdu, ale když se chcete trošku ostřeji projet, Virago vám to dovolí a to i klobení do zatáček. Jel jsem sní maximálně 110 km/h, ale nejlepší je jet sní do těch 80-90 km/h. Je to dvouválec do V vzduchem chlazený a to také udělá u 125 Choppera krásnou ozdobu. Má hezký zátah od spodu, ale na hoře to trošku vymírá například v prudších kopcích. Virago brzdí hodně slušně. Ve předu jeden brzdový děrovaný Brembo kotouč i brzdové obložení. Zadní brzda je bubnová, ale tu používám jen občas na dobržďování. Podvozek i tlumiče jsou velmi pružné. Spolujezdec tam jde většinou dost znát hlavně na výkonu a manévrovanosti, ale záteží kdo a jak za vámi umí sedět. Tato motorka jde upravit podle sebe ať jde o Custom nebo Café racer. Problém jí nedělá město, ale nejlépe sní někam do vesnice. Po dálnici taky v pohodě, ale udělejte jí nějaké ty přestávky. Spotřebu má nějakých 3-4 l na 100 km. Jak já říkávám kamarádům. Japonci prostě umí dělat nádherný a spolehliví motorky takže Virago je bez poruch.

Čadil
Čadil napsal 09.02.19 v 10:06

moc pěkná

Čadil
Čadil napsal 09.02.19 v 10:05 10b.

moc pěkná

žižala.
žižala. napsal 12.12.16 v 16:57 10b.

Supr čopřík.

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 11.12.16 v 21:13 10b.

Parádní Virago gratulejšn.

Twister1
Twister1 napsal 11.12.16 v 18:43 9b.

Nádherná mašinka. Přeji mnoho pohodových kilometrů