Yamaha MT-09 (2015)

Vlastník bleeesk
Vloženo 4.12.2016
Aktualizováno 27.3.2017

Předčila mé očekávání a jak jsem kdesi četl v testu " pokud neumíš jízdu po zadním tak MT 09 tě to naučí"

Motorka koupena od Technik motosport Zlín, s.r.o - Nijak zvlášť spokojenej sem nebyl, byla to moje první funglovka tak sem asi čekal víc zájmu. Návíc na první garančku po 1000km na mě neměli čas tak sem si zajel do Yamahy v Boskovicích a bez problémů a to sem jim tam volal jen 3h před příjezdem.Tak asi tak...

Kawasaki Z800: jelikož sem měl před \"mtéčkem\" z750 r.v. 2010 tak bych si asi moc nepolepšil, ale vzhledově top
Triumph Street Triple R: cena a asi i trochu vzhled

První dojmy - uvolněný vzpřímený posed, trochu měkčí (otázka nastavení), digitální displej s otáčkoměrem dobře čitelný a přehledný, ucukaný plyn, motor a převodovka 1*

Motorku bych doporučil pro - Asi všem kdo hledá něco opravdu zábavného a divokého.

Doplňky na motorce - barracuda blinkry a držák s osvětlením spz, rutan páčky, padáky, výfuk Akrapovič.

Vybral jsem ji popravdě i díky dobré cenové nabídce, byl jsem již skoro rozhodnut pro Z800 pak sem ale narazil na internetu viz. prodejce Yamaha Zlín za cenu 210t vč. DPH + barracuda blinkry ,držák spz, padáky v ceně. Zajel sem se podívat naživo a bylo rozhodnuto...

Prvních 1000km jsem zajížděl, takže jsem se podíval do maximálních otáček jen zřídka.
Po zajetí sem byl hodně mile překvapen, protože co se dělo nad 7tis. v A modu bylo něco.
(motorka má tři druhy nastavení reakce na plyn A, B a STD)
Při kochačce pohoda ale když tomu člověk nakladá tak i na 3jku má přední kolo problém s trakcí a chce letět vzhůru. :))

Motor je pecka, táhne skvěle i od nízkých otáček. Převodovka taky super. Brzdy bez problémů, časem možná půjdou pancéřové hadice.
Podvozek v základním nastavení mekčí ale to se dá doladit nastavením.
MT je hodně lehká a krásně se vede do zatáček, je to znát oproti předešlé Z750.
Orig. výfuk za mě vzhledově v pohodě, zvuk už méně. Takže hned po zajetí přišel Akrapovič, no jedním slovem pecka... co se zněj line je úžasný (samo že bez homo vložky).
A jak sem se již zmínil motorka de libově na zadní bez spojky na dvojku jen plynem, i na trojku ale chce to už trochu pomoct.
Jak se cítí spolujezdce a kolik má místa nevím, nesedám tam a ani sem popravdě ještě nikeho nevezl tak nemůžu hodnotit ale ve srovnání zmou předešlou Z750 to bude asi o něco lepší.
MT nejvíce sluší klikaté okresky i město kvůli její dobré ovladatelnosti.
Cestovat někam dál se na ni teprve chystám tak uvidíme.
Letos v sezóně 2o16 najeto 6500tis. bez jediného problému.

Toť asi zatím vše. Nejsem žádnej pisálek tak na to berte ohled díík.

Tom919
Tom919 napsal 21.02.17 v 14:43 10b.

soused22
soused22 napsal 11.12.16 v 10:37 10b.

Krásná MT-09 taky po ní pokukuji

Brukev
Brukev napsal 07.12.16 v 16:02 10b.

Souhlas, motor je klenot jen mě to celkově nechytlo tak jak jsem čekal a tak šla o dům dál. Ale to byla spíše moje chyba než motorky... .
Úžívej

Máťa123
Máťa123 napsal 05.12.16 v 11:51 10b.

Moc pěkný stroj

Normik
Normik napsal 04.12.16 v 19:15 10b.