BMW R 1200 RT (2015)

Vlastník Honza_Kutil
Vloženo 29.11.2016
Aktualizováno 29.11.2016

Po necelém roce ježdění na novém Crossrunnerovi mě zaujala nabídka na nové bmw r 1200 RT LC

BMW R 1200 GS: Máme doma 2 GS LC je to super motorka ale chtěl jsem něco cestovněji založenéjo
BMW K 1600 GTL: Krásná motorka s úžasným motorem jen škoda že se mu tolik zavírá řízení a pocitově se mi jízda nelíbila

První dojmy - Po zapůjčení BMW K 1600 GTL a zjištění že je těžkopádný se zavírajícím se řízení při čemž si jízdu neužívám jsem se zalekl toho aby nebylo RT čko v tomto ohledu stejné přeci jen je to hodně peněz a nechci je utratit za něco co mě absolutně neuchvátí naštěstí tu je BMW Stratos který toto bmw vlastní a je ochotný udělat testovací jízdu a to zcela zdarma tak jsem nelenil a vyrazil z Prahy směr Hradec Králové když jsem si moto převzal tak jsem chvilku projížděl palubní počítač a asistenty abych zjistil co všechno daná motorka umí. motorka vypadá jako obří těžká motorka ale po ujetí prvních metrů jsem zjistil že tomu tak vůbec není a měli jste vidět výraz těch lidí když jsem jezdil po kruhovém objezdu stále dokola cca 10X a zjistil jsem že to je přesně to pravé pro mě.

Doplňky na motorce - Na motorku jsem si pořídil padací rámy kolem motoru Wunderlich kryt kloubu kardanu Wunderlich Originální mlhová led světla velký BMW top case v laku s chromovým spoilerem a brzdovým světlem, chromované lišty bočních kufrů, chromované lišty plexiskla.

Motorka je vybavena audiosystémem, řadícím asistentem pro ( quickshifter ) s možností řazení pod plynem nahoru 2, 3, 4, 5,a 6 a bez plynu dolů 6, 5, 4, 3, 2 bez použití spojky, pomocníkem pro rozjezd do kopce a spousty dalších asistentů pro komfortní cestování.

Motorku jsem koupil v Ben Caru s najetými 110 km což bylo úplně super. první 2 dny jsem najel na motorce 800 km a to bez jakékoli ujmi pozadí či zad. po záběhovém servisu mě čekala dovolená v Rakouských a Italských Alpách cestou do Heiligenblutu což je cca 550 km lilo jako z konve a na Grossglockneru dokonce mrzlo a sněžilo a to 14. července což jsem nikdy neviděl a tímto chci poděkovat inženýrům v BMW za to vysoké plexi a vyhřívaná sedadla s hefty. další zkušenosti připíšu později jakmile najedu více kimometrů.

Pivko
Pivko napsal 08.12.17 v 17:05 10b.

Honza_Kutil
Honza_Kutil napsal 11.11.17 v 15:14

Ahoj Top case na RT se v laku bohužel nedá koupit ale kupoval jsem ho v BMW Stratos auto na Proseku a tam mi ho také nalakovali kufr vyšel na cca 50 000 s lakem, centrálním zamykáním, brzdovým světlem, a myslím i se samotnou montáží.

Jirkaas
Jirkaas napsal 06.11.17 v 19:28

Ahoj, také mám od letošního léta tuto nádheru doma. Podobně bych ji chtěl dovybavit. Kde jsi prosím Tě koupil ten topcase i v barvě stroje? Díky Jirka

Honza_Kutil
Honza_Kutil napsal 28.01.17 v 10:34

Mockrát děkuji

elvis78
elvis78 napsal 28.01.17 v 10:05 10b.

Máš náááádherný stroj