Honda NX 650 Dominator (1996)

Vlastník Alphonzo
Vloženo 29.11.2016
Aktualizováno 29.11.2016

Je to dobrej kvalitní klasickej stroj. Chová se dospělácky a vyrovnaně na silnici a zároveň se umí příjemně zavztekat v téměř jakémkoliv terénu. V jakémkoliv režimu jízdy ať se jede do práce či jen tak pro zábavu kdekoliv dokáže příjemně překvapit a pobav

Yamaha XT 660 Z Tenere: Nenašel jsem žádnou v cenovém limitu ve funkčním a použitelném stavu.

První dojmy - Z prvních dojmů. Se musím přiznat, že jsem na ni přešel z dvou válcové čtyřtaktní stopětadvacítky Honda CM. A rozhodně mě překvapil zátah při každém přeřazení. Doslova každý ťuknutí na plynové táhlo rozvybruje celým strojem. Také stojí za zmíňku, že po projížďce při koupi jsem byl rád, že nejsem menší nebo slabší. Protože netuším, jak bych jí krotil.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodné pro každého kdo má už nějaký rozum a dosáhne spolehlivě na zem.

Doplňky na motorce - Rozhodně musím každému doporučit vyhřívání madel! Vynikající záležitost. Jinak nic...motorka je skvělá svou jednoduchostí. Cpát na ní nesmysli je jen pro škodu.

Honda NX650 Dominator. Je to staré ještě dobře udělané enduro, které vyniká vysokou spolehlivostí a dobrými jízdními vlastnostmi. Nutno podotknout, že dostanete přesně to co čekáte, když si jdete koupit dvousetkilové enduro z devadesátých let, které disponuje na výšku postaveným jednoválcovým čtyřtaktním motorem o objemu 650ccm. Je rozhodně robusní a nijak nevyniká nad svými přímými konkurenty od výrobců ze své doby jako yamaha a podobně. Brzdy reagují s dobrou reakční schopností a když je vše technicky v dobrém stavu. Není nic co by se nedalo dobrzdit. Stroj jsem samozřejmě větral jak v terénu tak na silnici. Co se týká silniční jízdy po skutečně hodně využité sezóně musím uznat, že jízda mě vždy baví. Přináší vzrušení, ale i spoustu úsměvů. V terénu jsme moc nenajezdili nicméně musím upozornit, že buď dřete a nebo pouze lehká jízda v lehkém terénu. Ceny dílů přijatelné i když některé bych nechtěl hledat častěji. Poruchy prakticky žádné až na svíčku která byla tragická už když jsem to koupil tudíž je viník moje zanedbání. Kdyby jste se rozhodli pro Dominátora, tak většina jich má větší ventilové vůle. Toho se ovšem nemusíte lekat. Stačí pouze vyladit, což zvládne i podprůměrný mechanik. Déle než 400 kilometrů bych na ní v kuse jistě nechtěl absolvovat, ale spíš je to na tom co vydrží vaše řiť. Rozhodně doporučuji a kdybych hledal znova neváhal bych.

Alphonzo
Alphonzo napsal 04.01.17 v 23:07

Jojo řiť naklepaná jak řízky už po 300 kilácích ale dá se to přežít...

radek89
radek89 napsal 15.12.16 v 16:37 7b.

Je to dobrej stroj ale ten zadek fakt dost bolí po vice km

SERZO
SERZO napsal 06.12.16 v 08:46 10b.

Staré poctivé Enduro. Tiež sa chystám na budúci rok do Rumunska aké máš plány... na ako dlho cca.

Alphonzo
Alphonzo napsal 03.12.16 v 09:09

Díky všem :) Teď máme velkou přípravu na zahájení sezóny a expedici do Rumunska

Zvapi
Zvapi napsal 02.12.16 v 15:24 10b.

Krásnej domík